23 Nisan kutlandı

23 Nisan kutlandı
Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.

   Daha sonra Dumlupınar Stadı'nda yapılması planlanan kutlamalara, kentte etkili olan yağmur nedeniyle Dumlupınar Spor Salonunda devam edildi.
     Törenler, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça'nın, öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı.
     Nene Hatun Anaokulundan üç öğrenci, Vali Kocatepe, Tuğgeneral Fındıkoğlu, Belediye Başkanı İça'ya birer çiçek hediye ederek, protokolde kendilerine ayrılan koltuklara oturdu.
     Kütahya Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, törende, ''ülkenin bölünmez bütünlüğü, demokratik ve hukuk kurallarının üstünlüğü içerisinde ülke insanının en temel görevinin, akıl ve bilimin önderliğinde ulusal değerleri koruyarak, çağdaş uygarlık seviyesine çıkmak olduğunu'' söyledi.
     Her neslin, kendinden sonra gelecek nesillere iyi bir Türkiye bırakmak zorunda olduğuna işaret eden Şahinkaya, öğrencilere şöyle seslendi:
     ''Unutmamalısınız ki, bugün geleceğe güvenle bakıyorsak, bu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Sizlerin azmi ve kararlılığıyla tarihin akışı değişecektir. Türk milletinin bir ferdi olmanın verdiği gurur ve güvenle Cumhuriyetimizin korunması, yaşatılması ve ülkemizin her alanda gelişmesi çabalarına öncülük edeceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.''
     Öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam eden kutlamalar, 80. Yıl ve Fuat Paşa ilköğretim okulları halk oyunları ekiplerinin gösterisiyle devam etti.
     Törenler, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılmak üzere hafta başından bu yana kentte bulunan Makedonya, Estonya, Gürcistan, Romanya ve Bulgaristan'dan çocukların oluşturduğu halk dansları topluluklarının ayrı ayrı gösterileriyle sona erdi.
     Özellikle Estonyalı çocukların ahşap çıtalar ve renkli uzun bezlerle yaptığı gösteri, protokol üyeleri ve vatandaşlarca ilgiyle izlendi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com