23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolasıyla çeşitli törenler düzenlendi

ERZURUM (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı'da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan'ın Havuzbaşı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Arslan, törende yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, Türk milletinin emperyalist devletlerin baskı, zulüm ve işgaline karşı Atatürk'ün önderliğinde, milli egemenliğin hakim kılındığı bir gün olduğunu söyledi.

Türk milletinin tarihindeki en önemli olaylardan birinin gerçekleştiği bir gün olduğunun altını çizen Arslan, "Bir milletin varlığı ve bütünlüğü, bütün maddi, manevi, değer ve inançlarıyla oluşan ortak bir güce sahip olmasına bağlıdır. Kendi gücüne dayanarak, varlığını ve bağımsızlığını korumayan milletler, başkalarının tutsağı ve gücü altına girmekten kurtulamayacaklardır. Türk milleti dört tarafından çevrili olduğu zamanlarda bile bağımsızlık ve egemenlik mücadelesinden asla ödün vermemiş bir millet olarak tarihe geçmiştir" diye konuştu.

- Kars

Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törene, Vali Eyüp Tepe, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kenan Kalay katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, yaptığı konuşmada, bugün sadece Türkiye'nin değil, tüm dünya çocuklarının bayram yaptığını belirterek, birçok ülkeden gelen, her renkten, her ırktan, farklı dillerden ve dinlerden çocukların bayram yaparak, oynadığını ifade etti.

23 Nisan koşusunda dereceye girenlere ödülleri verildi. Tören, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.

- Ağrı

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun'un Abide Meydanın'daki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, 15 Nisan Spor Salonu'nda devam etti.

Vali Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Ercan Ateş ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Büker, salondaki öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Öğrencilerin sergilediği gösteri sonrasında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Bu arada, etkinlikler kapsamında Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu öğrencisi Nazlıcan Argarun, Vali Mehmet Tekinarsan'ın koltuğuna oturdu.

Argarun ile bir süre sohbet eden Tekinarslan, ziyarete gelen öğrencilere hediyeler verdi.

- Ardahan

Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker'in çelenk sunumuyla başlayan tören, Kongre Caddesi'nde devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Eteker, "Bu mutlu günümüzde dost ve kardeş ülke Gürcistan'dan gelerek, bayram sevincimizi paylaşmak üzere konuğumuz olan çocuklarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Şiirlerin okunduğu törende, Gürcistan'ın Ahıska kentinden gelen halk oyunları ekibi, gösteri yaptı.

Programa, Vali Seyfettin Azizoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yüksel Durak ve Belediye Başkan vekili İlhan Özgür katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com