23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Sivas, Tokat, Erzincan, Malatya, Tunceli ve Elazığ'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

SİVAS (AA) - Sivas, Tokat, Erzincan, Malatya, Tunceli ve Elazığ'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı.

Sivas'taki kutlamalar kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve CHP İl Başkanlığınca çelenk sunuldu. Meydandaki törenin ardından, Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Sanat Galerisi'nde Mevlana Ortaokulu öğrencileri tarafından oluşturulan resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Vali Barut ve beraberindekiler, serginin açılışının ardından AKM'de düzenlenen törene katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, "Bu bayram, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, diğer taraftan da yarının büyükleri ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir şenliktir" dedi.

Atatürk ve ulusal egemenlikle ilgili şiirlerinin okunduğu törende, öğrenciler gösteriler sundu. Tören, öğrencilerden oluşan koronun konseriyle sona erdi.

 

- Tokat

Tokat Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından öğrenciler, meydanda gösteriler sundu, şiirler okudu.

Törene, Tokat Vali Vekili Suphi Küsbeci, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gültekin, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve bazı protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Eroğlu, törene katılan çocuklara hikaye kitabı dağıttı. Eroğlu'nun 5 bin hikaye kitabı dağıttığı belirtildi.

 

- Erzincan

Erzincan'daki tören, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler şiirler okudu. İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Erzincan Valisi Abdurahman Akdemir'i öğrencilerle ziyaret ederek çiçek takdim etti.

Vali Akdemir'in makam koltuğuna, Gazi İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Yusuf Yiğit Yılmaz oturdu. Yılmaz, ağaçlandırma çalışmalarının çoğaltılmasını, eğitimin üst seviyeye çıkarılmasını, çevre temizliğine önem verilmesini ve spor alanlarının arttırılmasını istedi.

Vali Akdemir, öğrencilere hediyeler verdi.

 

- Malatya

Malatya'daki kutlamalar, Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk'in çelenk sunmasıyla başladı. Buradaki törene katılan çocuklar, kortej eşliğinde İnönü Kapalı Çarşısı'na kadar yürüdü.

Çarşının üzerindeki alanda devam eden törende öğrenciler, gösteriler sundu, şiirler okudu. İl genelindeki ilkokullar ve ortaokullar arasında düzenlenen "Atatürk ve Ulusal Egemenlik" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Malatya Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, öğrencilerle halay çekti.

Bu arada, Vali Şahin'in makam koltuğuna Şehit Murat Doğru İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Mehmet Onur Koç oturdu. Koç, tüm çocukların bayramını kutlayarak, "Sevgi ve barışın egemen olduğu bir dünyayı isterim. Daha fazla oyun alanı, daha fazla spor yapabileceğimiz alanlar, parklar isterim" diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı telefonla arayan Koç, kentteki oyun ve spor alanlarının çoğaltılmasını istedi. İl Emniyet Müdürü Nuri Uluayak'ı makamına çağıran Koç, mahallelerin, caddelerin, okulların, kütüphanelerin, oyun alanlarının ve spor tesislerinin daha güvenli hale getirilmesi talimatını verdi.

Koç, basın mensuplarına çikolata ikram etti.

 

- Tunceli

Tunceli'deki tören, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda devam eden törende, çocuklar, gösteri sundu.

Şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törene, Vali Hakan Yusuf Güner, Jandarma Bölge Komutan Tümgeneral Murat Kırkaya, 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

- Elazığ

Elazığ Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve 8. Kolordu Komutanlığı bando takımı eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Yakup Kılıç Spor Salonu'nda devam eden törende, öğrenciler, gösteriler sundu, şiirler okudu.

Bu arada, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ın makam koltuğuna, Hilalkent Ortaokulu 2. sınıf öğrencisi Yağmur Tekatar oturdu. Koçak ve Tekatar, bir süre sohbet etti. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı ve İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek'i telefonla arayan Tekatar, şehrin genel durumu hakkında bilgi aldı. Vali Koçak, Tekatar'a tablet bilgisayar hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com