23 yıl sonra intikam

23 yıl sonra intikam
Manisa'daki Kırtık Mezarlığı'nda uğradığı silahlı saldırıda yaralanan 56 yaşındaki Muhittin Özcan'ın, 23 yıl önce av tüfeğiyle vurup öldürdüğü yakını Lütfü Özcan'ın çocukları tarafından öldürülmek istendiği ortaya çıktı.

Polisin titiz çalışması sonucu, Erzurum'daki kan davasından kaçıp Manisa'ya gelen Muhittin Özcan'ı öldürmek için plan yaptığı ileri sürülen 4'ü kardeş toplam 8 kişi, İstanbul, İzmir ve Manisa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

Merkezdeki Kırtık Mezarlığı'nda geçen 15 Şubat'ta meydana gelen olayda, traktörüyle mezarlık içinden geçip Adnan Menderes Mahallesi'ndeki evine gitmek isteyen 56 yaşındaki Muhittin Özcan iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişiler kaçıp izlerini kaybettirirken Muhittin Özcan, silah sesleri üzerine mezarlığa gelen kişilerin çağardığı ambulansa konulup hastaneye kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Muhittin Özcan, yaklaşık bir aylık tedavinin ardından taburcu edildi.

KENDİSİNİ VURANLARI SÖYLEMEDİ

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Özcan'ın ifadesine başvurdu ancak, Muhittin Özcan kimseyle husumetinin bulunmadığını, vuranları da tanımadığını söyledi. Bunun üzerine polis, Muhittin Özcan'ın yakın çevresini ve ilişkide olduğu kişileri mercek altına aldı.

Yapılan incelemede, Muhittin Özcan'ın 1989 yılında Erzurum'un Hınıs İlçesi'nde tarla anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı yakını Lütfü Özcan'ı av tüfeğiyle vurup öldürdüğü, bu nedenle cezaevine girdiği ve üç yıl hapis yattıktan sonra tahliye olduğu, kan davasından korktuğu için de Manisa'ya yerleştirdiği saptadı. Muhittin Özcan'ın cep telefonu kayıtlarını da inceleyen polis, olaydan kısa süre önce öldürdüğü kişinin çocukları tarafından arandığı ortaya çıktı.

23 YILLIK İNTİKAM

Soruşturmayı derinleştiren polis, Lütfü Özcan'ın 4 oğlunun, Muhittin Özcan'ın vurulduğu dönemde Manisa'da olduklarını belirledi. Polis, ayrıca, T.Ö. (Talip Özcan) (30), M.Ö. (Mithat Özcan) (29), H.Ö. (Hakan Özcan) (25) ve T.Ö. (Turan Özcan) (35) adlı kardeşlerin, Manisa'ya geldiklerinde B.Ö. (Bekir Özarpacı) (28), F.Y. (Fatih Yılmaz) (28), A.D. (Ahmet Düztaş) (26) ve A.B. (Abdulaziz Büyükyıldırım) (26) ile temasa geçtikleri tespit edildi. Söz konusu 8 kişinin adreslerini belirleyen Cinayet Büro Amirliği ekipleri, geçen Cumartesi günü İstanbul, İzmir ev Manisa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Dört kardeş İstanbul Başakkent'te, B.Ö. Manisa'nın Akhisar İlçesi'ne bağlı Beyoba Köyü'nde diğer üç kişi de İzmir'in Buca İlçesi'ndeki evlerde gözaltına aldı. Manisa Emniyet Müdürlüğü'nde çapraz sorguya alınan 8 kişi, ısrarlı sorular üzerine, yapılan planı ve olayın nedenini anlattı.

Dört kardeşin Manisa'ya olaydan yaklaşık iki ay önce gelip babalarını öldüren inşaat işçisi Muhittin Özcan'ı takip ettikleri, diğer 4 kişiden keşif ve konaklama için yardım aldıkları, olay günü İzmir'den kiraladıkları otomobille Manisa'ya giderek silahlı saldırıyı yaptıkları amaçlarının da Muhittin Özcan'ı öldürüp babalarının intikamı almak olduğunu söyledikleri öğrenildi.(EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com