24 terörist yakalandı

24 terörist yakalandı
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde iki gündür devam eden operasyonlarda 24 terörist ve onlara yardım ve yataklık eden 1 kişi sağ olarak ele geçirildi.
Tunceli Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun suikastiyle ilgili başlatılan operasyon devam ediyor.
 
Dün cinayete karıştığı belirtilen 2 teröristin öldürülmesinden sonra bugün de Ovacık ilçesi kırsalında 24 terörist sağ olarak ele geçirildi.
 
Konuyla ilgili Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
''Tunceli'nin Ovacık ilçesi, Karagözdere mevkisinde iki gündür devam eden operasyonlar kapsamında, 24 bölücü terör örgütü mensubu ile örgüte yardım yataklık ettiği değerlendirilen bir kişi sağ olarak ele geçirildi.''
 
'MAOİST KOMÜNİST PARTİSİ' MİLİTANLARI
 
Ordu gezisi sırasında gazetcilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, gelişmeyi doğrulayarak şunları söyledi:
 
"Tunceli Ovacık kırsalında bugün akşam saatleri itibarıyla farklı temaslar neticesinde silahlı mukavemetler de yaşandıktan sonra herhangi bir zayiat verilmeden toplamda 24 örgüt militanı yakalandı. Bir işbirlikçiyle birlikte 25 örgüt militanı yakalanmış oldu. Bu örgüt, MKP olarak nitelendirilen, kendilerini o şekilde isimlendiren Maoist Komünist Partisi örgütü ve bu örgütün militanları olarak yakalanmış oldu'' diye konuştu.
 
Şahin güvenlik güçlerinin bölgedeki faaliyetlerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.
 
Operasyonlar kapsamında Ankara, İstanbul, Çanakkale Tunceli, Diyarbakır, Zonguldak ve Sivas'taki adreslere yapılan baskınlarda toplam 65 kişi gözaltına alınmıştı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com