246 kaçak yakalandı!

246 kaçak yakalandı!
Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 246 kaçak şahıs yakalandı...

Türkiye'de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 246 kaçak şahıs yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 15 Eylül tarihinde, kolluk kuvvetlerince Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Aydın, Van ve Iğdır il merkezlerinde icra edilen önleyici tedbirler kapsamında yapılan kontrollerde, Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 59 Filistin, 37 Myanmar, 27 Afganistan, 11 Eritre, 8 Pakistan, 7 Suriye, 5 İran, 3 Irak, 2 Lübnan uyruklu ve 1 Türk vatandaşı olmak üzere toplam 160 şahıs yakalandı.

Bu arada Yunanistan sınırında, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 48 Myanmar, 10 Somali, 5 Afganistan, 5 Dominik Cumhuriyeti, 4 Eritre, 3 Filistin, 3 Gürcistan, 1 Fas ve 1 Irak uyruklu olmak üzere toplam 80 şahıs yakalandı.

Ayrıca Bulgaristan sınırında Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 2 Lübnan ve 1 İran uyruklu olmak üzere toplam 3 şahıs ile Suriye sınırında da Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 3 Suriye vatandaşı yakalandı. Yakalanan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com