“25 bin 785 kişiye sertifika vermeyi hedefliyoruz”

“25 bin 785 kişiye sertifika vermeyi hedefliyoruz”
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaklaşık 3 yıl önce başlattığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülen 'Ana-Kız Okuldayız' kampanyasında Uşak, 25 bin 785 kişiye sertifika vermeyi hedefliyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaklaşık 3 yıl önce başlattığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülen 'Ana-Kız Okuldayız' kampanyasında Uşak, 25 bin 785 kişiye sertifika vermeyi hedefliyor.

Projede 69. sıradan birinci sıraya yükseldiklerini belirten Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, ilde okuma yazma bilmeyen kadın kalmayacağını söyledi. 2012'nin sonuna kadar uygulanacak olan 'Ana Kız Okuldayız' kampanyasında 69'unculuktan 1'inciliğe yükselen Uşak, birinciliğini korumak istiyor. 2008'den beri uygulanan kampanya sayesinde bugüne kadar il genelinde 23 bin 924 kadın okuma yazma öğrendi.
Okuma seferberliği ilan edilen kentte, köylere ve beldelere giden kamu çalışanlarına görev verildi. Postacı, hemşire, muhtarlar ve diğer kamu görevlileri, okuma yazma bilmeyen kadınların tespit edip İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine haber veriyor. Kampanyanın kursiyerlere verilen ödüllerle daha çok yayıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, 2012 sonunda 25 bin 785 kadına okuma yazma öğretmeyi hedeflediklerini belirterek, “Türkiye'de şu anda birinciyiz fakat rehavete kapılmadık. Birinciliği korumak için çalışmalarımızı artıracağız. Kentte yüzde 100 başarı elde ettiğimiz zaman içimiz daha rahat olacak” dedi.
Kadınların eğitimli olmasının topluma artı değer katacağını da belirten Düzgün, “Kadınların toplumda daha çok söz sahibi olması için çalışıyoruz. Özellikle köylerdeki kadınların bilinçlenmesine önem veriyoruz. Okuma yazma bilen sayısının çok olduğu toplumlarda gelişim daha çabuk olur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü çatısındaki bütün eğitmenlerimiz bu bilinçle hareket ediyor. Hiçbir karşılık beklemeden okuma yazma kurslarında görev alan öğretmen arkadaşlarımızın kampanyada büyük emeği var. Öğretmenlerimiz özverili çalışmalarıyla kursiyerlere cesaret veriyor. Sayın Valimiz de kampanyaya büyük önem veriyor ve ihtiyaç duyduğumuz her türlü desteği sağlıyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com