25 Bin Öğretmen Alınacak!

25 Bin Öğretmen Alınacak!
2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'ndan yüksek puan almasına rağmen ikinci sınavda başarılı olamadıkları için atanamayan 25 bin öğretmene kadro müjdesi geldi..

Hükümet, kopya skandalının yaşanmasıyla iptal edilen 2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda yüksek puan almasına rağmen yenilenen ikinci sınavda başarılı olamadıkları gerekçesiyle atanamayan öğretmen adaylarının sesini duydu. Milli Eğitim Bakanlığı, 25 bin yeni kadro ataması için mevzuatta değişiklik yaptı. Önceki günkü Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı'na, 'gerekli görülen durumlarda Ağustos ayı dışında da atama' yetkisi tanındı.

BAKAN AÇIKLAYACAK
Böylelikle KPSS mağduru öğretmen adayları, atama için Ağustos'taki 2011 KPSS'ye girmeden atanabilecek. Yetkililer, Bakan Çubukçu'nun önümüzdeki hafta açıklama yapacağını, açılacak kadro sayısının da o zaman netleşeceğini ifade etti.

'KADRO İMKANI ORTAYA ÇIKTI'
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Ağustos ayı dışında atamaya izin veren mevzuat değişikliği yeni kadronun habercisidir" dedi. Gündoğdu, Mart başında Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile yaptıkları görüşmede, atanamayan öğretmenlerin mağduriyetini dile getirdiklerini, Haziran başında, en az 30 bin öğretmen alınması gerektiğini söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com