25 liralık sobanın içinden çıkan şey şok etti

25 liralık sobanın içinden çıkan şey şok etti
İzmir'in Yeşilyurt İlçesi'nde, annesine ait kuzine sobayı borçlarını ödemek için eve girip gizlice alan ve hurdacıya 25 TL'ye satan F.K. yakalandı. Sobanın içinde 15 bin TL'lik ziynet eşyasının bulunduğunu polisten öğrenen F.K., şoke oldu.
Hırsızlık olayı, dün saat 18.00 sıralarında, Doğanay Mahallesi, 9106 Sokak, 13 numarada meydana geldi. İşçi emeklisi olan 70 yaşındaki C. K. ile S. K. (65) bir süre önce İzmir dışında olan akrabalarını ziyarete gitti. Çift, ara sıra evi kontrol etmesi konusunda kızı T. G.'i uyardı. Akşam saatlerinde evi kontrol eden G., içerisinde annesine ait altınların saklı olduğunu bildiği kuzine soba ile buzdolabının çalındığını fark etti, polisi aradı. 
 
ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
 
Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri evde incelemede bulundu. Eve girişlerde herhangi bir zorlama olmadığını fark eden Hırsızlık Bürosu Dedektifleri G.'e başka herhangi bir kimse de anahtar bulunup bulunmadığını sordu. G.'in, .pağabeyi F.K.'da da anahtar yedeği bulunduğunu söylemesi üzerine, dedektifler telefonla ulaştığı şüpheliyi polis merkezine çağırdı. Yapılan sorguda F.K., evde bulunan buzdolabı ile sobayı borcu bulunduğu ve paraya ihtiyacı olduğu için çalıp 25 TL'ye sattığını itiraf etti. Hırsızlık Bürosu Dedektiflerinden 25 TL'ye sattığı sobanın içinde annesine ait 15 bin TL değerinde ziynet eşyasının bulunduğunu öğrenen F.K.'nın şoke olduğu belirtildi. F.K.'nın ifadesi soğrultusunda hurdacıya ulaşan polis, ziynet eşyalarını ele geçirerek teslim etti. Herhangi bir suçtan kaydı bulunmayan F.K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ayrıca ismi açıklanmayan hurdacının da savcının talimatı ile evraklarının elden adliyeye gönderileceği ifade edildi. (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com