25 MKP'li adliye getirildi

25 MKP'li adliye getirildi
Munzur Dağları bölgesinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışma sonrası teslim olan 24 MKP/HKO militanıdan 23'ü ile adliyede.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Munzur Dağları bölgesinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışma sonrası teslim olan 24 MKP/HKO militanıdan 23'ü ile onlara yardım ve yataklık eden 1 kişi geniş güvenlik önlemleri altında Malatya Adliyesi'ne getirildi.

Akşam saatlerinde Jandarma ve Özel Harekat Polislerinin eşliğinde minibüslerle Malatya Adliyesi'ne getirilen 24 örgüt üyesi, adliyenin mahkum girişinden içeri alınırken, bazı örgüt üyeleri ellerindeki kelepçelerle kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına zafer işareti yaptı. Jandarmanın içeri götürdüğü örgüt üyeleri bu sırada yasa dışı sloganlar attılar.

Adliye çevresinde polis ve jandarma geniş güvenlik önlemleri alırken, gözaltındaki bazı örgüt üyelerinin yakınları adliye önünde beklemeye başladı.

OĞLUNUN ÖRGÜTE KATILDIĞINDAN HABERİ YOK

Güvenlik güçlerine teslim olan 25 örgüt üyesinden 22 yaşındaki B.O.D.'nin babası Ali D., oğlunun örgüte katıldığından haberlerinin olmadığını söyledi. İstanbul'da yaşayan Ali D., çocuklarının evden Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kayıt olmak için ayrıldığını ve arkadaşları ile ayrı bir eve çıkacağını ileri sürdü.

Kendisinden 20 gündür haber alamadıklarını belirten baba oğlunun yakalandığını basından öğrendiklerini söyledi. Oğlu B.O.D.'nin İstanbul Sarıyer'den iki arkadaşı ile Tunceli'ye gelip örgüte katıldığını öğrendiklerini belirten Ali D., durumdan haberdar olur olmaz hemen Malatya'ya geldiklerini söyledi. Teslim olan 25 gencin örgüte yeni katıldığını ileri süren Ali D., "Bizim çocuklarımız yeni katılmışlar. Ne silaha bulaşmışlar, ne de herhangi bir eyleme katılmışlardır. Bu sürecin içerisine nasıl geldiler onu da bilmiyoruz" dedi.

Oğlunun suçsuz olduğunu ileri süren baba Ali Doğan, yakalanan 25 kişinin geldikleri gibi yakalandıklarını, herhangi bir yaralama veya operasyona katılmadıklarını iddia ederek çocuklarının serbest bırakılmasını diledi.

Ülkede barışın kaçınılmaz olduğunu ifade eden Ali D., "Bu ülkede Türklerin, Lazların Kürtlerin, Çerkezlerin kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Bu ülkede artık kardeş kanı akıtılmasına karşıyız. Kürt halkının demokratik hakları kabul edilirse bu ülkede kardeş kanı akmaz. Çanakkale'de Kürdü, Türkü koyun koyuna yatıyorsa bütün koşulların eşit olması lazım" diye konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com