25 yıldan beri yılan hikayesine dönen Gediz Göleti İhalesi tamam

25 yıldan beri yılan hikayesine dönen Gediz Göleti İhalesi tamam
25 yıldan beri yılan hikayesine dönen Gediz Göleti ve Sulama Projesi'nin yapım ihalesi nihayet tamamlandı.

25 yıldan beri yılan hikayesine dönen Gediz Göleti ve Sulama Projesi'nin yapım ihalesi nihayet tamamlandı.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 02.02.2012 tarihinde gerçekleştirilen Gediz Göleti ve Sulama Projesi'nin yapım işi ihalesinin kesinleştiğini söyledi.
6 milyon 200 bin TL bedelle ihaleyi kazanan Özşa İnşaat Firması ile 13.04.2012 tarihinde sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldığını belirten Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "Sözleşmeye göre 600 iş günü yapım süresine sahip Gediz Göleti için takvim başlamıştır. Firma yetkilileri gölet inşaat alanında incelemelerde bulundu. İlçe halkının 25 yıldır hayalini kurduğu ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Gediz Göleti artık yılan hikayesi olmaktan çıkmış gerçeğe dönüşmüştür. 3,5 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip olacak Gediz Göleti, bölge çiftçisini sulu tarıma kavuşturarak ekonomik ve istihdam yönünden büyük bir kazanç sağlayacaktır. İlk defa sulama sistemleri ile birlikte yapılması yönünde ihalesi tamamlanan Gediz Göleti 25 yıllık beklentimizi sona erdirecektir.
Projenin hayata geçirilmesi konusunda büyük çaba harcayan ve en büyük pay sahibi olan Milletvekilimiz Soner Aksoy'a şahsım ve Gediz halkı adına teşekkür ederim. Göletin tüm vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim" dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com