250 derecelik sıcakta ekmek mücadelesi

250 derecelik sıcakta ekmek mücadelesi
Bunaltıcı hava sıcaklıklarına rağmen, bazı meslek mensupları ateş karşısında bile işlerini yapmaya devam ediyorlar.

Bunaltıcı hava sıcaklıklarına rağmen, bazı meslek mensupları ateş karşısında bile işlerini yapmaya devam ediyorlar.
Kütahyalı fırıncılar yaklaşık 34 dereceyi bulan sıcak ortamda her gün kentin ekmek ihtiyacını karşılayabilmek için adeta sıcağa meydan okuyorlar.
Kütahyalı vatandaşlar, hava sıcaklığının aşırı yüksek olmasından dolayı dışarı bile çıkamazken, fırıncılar ateşle birlikte her gün binlerce vatandaşın sofrasına götürdüğü ekmeği üretmek için zorluklara karşı çalışıyor.
Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ilçede fırıncılar sıcaklardan olumsuz etkilendiklerini söylediler.
Fırın ve hava sıcaklığı ile yaklaşık 250 derecelik ısı karşısında çalışan Mustafa Büber ve Hasan Kaçar isimli fırıncılar, mesleklerinin zor olmasına rağmen, ekmek parası kazanmak için çalıştıklarını ifade ettiler.
9 yıldır fırıncılık yaparak geçimini sağlayan Mustafa Büber, 'Vatandaşlar sıcak havada dışarı çıkamazken, biz ekmek parası için ateşin yanında çalışıyoruz. Kütahya'daki aşırı sıcaklardan çok etkileniyoruz. Ama başka çaremiz yok, ekmek paramızı kazanmak için buna katlanmak zorundayız. Hayat mücadelesi çok zor. Bununla mücadele etmek de bizim kaderimiz olsa gerek' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com