250 kilogram eşittir bir tekerlekli sandalye

250 kilogram eşittir bir tekerlekli sandalye
Toplum Gönülleri Vakfı tarafından başlatılan "250 kilograma bir tekerlekli sandalye" kampanyası kapsamında, Vakıf üyesi olan bir grup öğrenci Sevgi Yolu olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde pet şişe kapağı topladılar.

Toplum Gönülleri Vakfı tarafından başlatılan '250 kilograma bir tekerlekli sandalye' kampanyası kapsamında, Vakıf üyesi olan bir grup öğrenci Sevgi Yolu olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde pet şişe kapağı topladılar. Yaklaşık 15 kişiden oluşan grup 'Hayallere dokunmak, kapaklarla hayallere ulaşmak' sloganıyla önce Kütahya Valiliği önünde buluştu, daha sonra ellerinde çöp poşetleri ile Sevgi Yolu'na doğru yürüyen grup gördükleri bütün pet şişe kapaklarını ellerindeki çöp poşetlerine doldurdular.
Çevreye gelişi güzel atılmış pet şişe kapaklarını toplayan grup üyeleri öncelikli amaçlarının 250 kg'lık pet şişe kapağı toplamak olduğunu, 250 kg'lık pet şişe kapağı topladıkları taktirde Kütahya Sakatlar Derneği'ne bir tekerlekli sandalye kazandırcaklarını söylediler.
Kütahya Belediyesi ile birlikte bu kampanyayı yürüttüklerini belirten grup üyeleri şu açıklamalarda bulundular:
Kütahya Belediyesi ile Toplum Gönülleri Vakfı olarak anlaştık. Biz Kütahya Belediyesi'ne 250 kg pet şişe kapağı toplayıp teslim ettiğimizde Kütahya Belediyesi'de kampanya kapsamında Toplum Gönüleri Vakfı'na bir tekerlekli sandalye bağışında bulunacak bizde tekerlekli sandalyeyi Kütahya Sakatlar Derneğine bağışlayacağız.'
Herkesin bu kampanyaya destek verebileceğini belirten grup üyeleri;' Hedefimiz 250 kg'dan daha fazla kapak toplamak çünkü ne kadar fazla kapka toplarsak o kadar tekerlekli sandalye almış olacağız, almış olduğumuz bu tekerlekli sandalyelerle engellli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmış olacağız.' şelinde açıklamalarda bulundular.
Vatrandaşlarında kendilerine yardımcı olamaya çalıştıklarını belirten grup üyeleri; vatandaşlar içinde Sevgi Yolu'nda stand açacaklarını ve vatandaşların getirmiş olduğu pet şişe kapakları kabul edeceklerini anımsattılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com