27 AKP'li vekil istifa edecek mi?

27 AKP'li vekil istifa edecek mi?
AK­P’­den tep­ki is­ti­fa­sı olup ol­ma­ya­ca­ğı ko­nu­sun­da ise görüşler farklı

Fetullah Gülen Cemaati rövanş almaya hazırlanıyor.

AKP Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen arasında yaşanılan güç savaşında yeni saldırı hazırlıkları yapılıyor.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yetkilerinin AKP Hükümeti’ne devredilmesi ile büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının örtbas edilme çabaları büyük rahatsızlık yarattı.AKP Hükümeti, zaman kaybetmeden rantçı ve yolsuzluğa bulaşmış yandaşlarını kurtarmak için HSYK düzenlemesini bir an için Meclis Genel Kurulu’na getirmeye çalışıyor.

HSYK değişikliği AKP Hükümeti içerisindeki belli çoğunluktaki milletvekillerini de rahatsız ediyor. Cemaate destek vermeyen; ancak HSYK teklifine karşı çıkan AKP’li milletvekillerinin oylamadaki tavırları da merak konusu.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, AK­P’­den tep­ki is­ti­fa­sı olup ol­ma­ya­ca­ğı ko­nu­sun­da ise görüşler farklı. 12-15 ve­ki­lin ay­rı­la­ca­ğı söy­len­ti­si­ne rağ­men şu ana ka­dar 7 is­ti­fa ol­du.

AK­P’­nin ça­lış­masına gö­re ce­ma­atin işa­re­tiy­le is­ti­fa ede­cek 27 ve­kil var. Ayrıca ‘şan­taj­la­’ is­ti­fa et­ti­re­bi­le­cek milletvekilleri de ol­du­ğu id­di­a edi­li­yor.

Cemaat, HSYK değişikliğine karşı olan milletvekilleriyle ayrı heyetler aracılığıyla Meclis’te görüşmeler yapıyor.Görüşmelerde, “Er­ge­ne­ko­n’­u tas­fi­ye et­tik, şim­di on­lar­la an­la­şıp bi­zi saf dı­şı bı­ra­kı­yor­su­nuz, so­nun­da kay­be­den siz olur­su­nuz” denildiği öğrenildi. Bu arada AKP Adana’da da Ankara’ya gönderilen 15 ilçe belediye başkan adayının listesini gören İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, istifa etti.

Cemaat ‘’Türk askerine kumpas kurduğunu’’ itiraf etmiş. Bu durumda yargının bağımsız üyelerinin AKP Hükümeti ve Fetullah Gülen Cemaati’ne karşı bir suç duyurusunda bulunarak, kumpaslarını onlara ödetmesi adaletin ve hukuk devletinin gereğidir. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com