27 engelli bir günlük askerlik sevinci yaşadı

27 engelli bir günlük askerlik sevinci yaşadı
Afyonkarahisar’da yaşayan 27 fiziksel ve zihinsel engelli vatandaş, temsili olarak yaptıkları bir günlük askerlik görevlerinin arından yemin ederek terhis oldular.

 Afyonkarahisar’da yaşayan 27 fiziksel ve zihinsel engelli vatandaş, temsili olarak yaptıkları bir günlük askerlik görevlerinin arından yemin ederek terhis oldular. Yemin töreninde, engelli gençlerin ve ailelerinin mutlulukları yüzlerinden okunurken, bir çok engelli annesi de gözyaşlarına hakim olamadı. 

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yemin törenine, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı İkmal Albay Gökhan İsmet Gülmez, engelli aileleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende, askeri üniformalarını giyen 27 engelli genç, önce sahnede kendileri için hazırlanan masalar üzerine konulan Türk bayrağı ve silahlar üzerine ellerine koyarak, arkadaşlarının belinden tutup ‘askerlik yemini’ ettiler. Engelli Mehmetçiklerin yemini uzun süre alkışlanırken, o sırda bir çok engelli ailesinin göz yaşlarına hakim olmadıkları gözlendi.

Yemin töreninde bir konuşma yapan Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı İkmal Albay Gökhan İsmet Gülmez, askerlik görevinin çok kutsal olduğunu ve askerliğin askerlik Türk vatanını istiklal ve Cumhuriyetini korumak için harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti olduğunu kaydetti. Her Türkün asker doğduğunu belirten Albay Gülmez, “Her Türk asker doğar. Bu söze dikkat etmenizi istiyorum. Her Türk erkeği, her sağlam Türk demiyor. Her Türk diyor, işte bugün huzurlarınızda bu kapsamdaki 27 Türk yemin etti. Yeminleri hayırlı ve uğurlu olsun. Eğitimlerini tamamlayarak şanlı bayrağımızın gölgesinde ebedi komutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir eli silahta bir eli arkadaşının belinde yemin eden 27 kahraman askerimize şahitlik ettiniz” şeklinde konuştu.

Tören, yapılan konuşmaların ardından engelli Mehmetçiklere Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı İkmal Albay Gökhan İsmet Gülmez tarafından verilen terhis belgeleri ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ile son buldu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com