27 km takip sonucu yakalandılar

27 km takip sonucu yakalandılar
Kütahya'da, marketten cep telefonu kontörü çaldığı iddia edilen 4 kişi, 27 kilometrelik takip sonucu yakalandı.

Kütahya'da, marketten cep telefonu kontörü çaldığı iddia edilen 4 kişi, 27 kilometrelik takip sonucu yakalandı.


KÜTAHYA -  Alınan bilgiye göre, Ali Paşa Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki marketin sahibi Hasan Işık, polisi arayarak, 43 C 5998 plakalı otomobille gelen kişilerin iş yerinden cep telefonu kontörü çalıp kaçtığı yönünde ihbarda bulundu.
Görgü tanıklarından aracın gidiş yönüne ilişkin alınan bilgi doğrultusunda polis ekiplerince yapılan çalışma sonucu otomobil, Kütahya-Afyonkarahisar kara yolunun 10. kilometresinde durdurulmaya çalışıldı.
Polis memuru Adnan A'nın bacağına araçla çarpan zanlıları durdurmak isteyen başka bir polis memuru da havaya ve aracın lastiklerine doğru 3 el ateş açtı.
Ekipler, Kütahya-Afyonkarahisar kara yolunun 27. kilometresinde durdurmayı başardıkları araçta bulunan Şahin B. (23), Yunus P. (28), Ünal Ö. (31) ve Ramazan K'yı (26) gözaltına aldı.
Araçta yapılan aramada, söz konusu marketten çalındığı belirtilen 65 adet kontör yükleme kartı ele geçirildi.
Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlılardan çeşitli suçlardan sabıkalarının bulunduğu belirlendi.
Zanlıların 45 C 5998 plakalı otomobili İzmir'de bir araç kiralama şirketinden kiraladığı, aracı kullanan Şahin B'nin sürücü belgesinin bulunmadığı da öğrenildi.
-ADLİYEYE SEVK EDİLEN 4 ZANLI TUTUKLANDI
 Kütahya'da, marketten cep telefonu kontörü çaldıkları iddia edilen 4 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, marketten kontör yükleme kartı çaldıktan sonra araçla kaçarken yakalanan Şahin B. (23), Yunus P. (28), Ünal Ö. (31) ve Ramazan K (26), adliyeye sevk edildi.
Zanlılar, savcı tarafından sorgulandıktan sonra sevk edildikleri Kütahya 1. Sulh Ceza Mahkemesince ''oyalamak suretiyle hırsızlık'' ve ''polis memuruna mukavemet'' suçlarından tutuklandı.  İzmir'den kiraladıkları 45 C 5998 plakalı otomobille Kütahya'ya gelen zanlılar, bir marketten 65 adet cep telefonu kontörü çalarak kaçmış, Kütahya-Afyonkarahisar kara yolunun 27. kilometresinde polis tarafından yakalanmıştı.
  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com