277 yıllık çeşmeye hayat verildi

277 yıllık çeşmeye hayat verildi
Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı 277 yıllık çeşmeye hayat verdi.

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı 277 yıllık çeşmeye hayat verdi. Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı tarafından başlatılan ve büyük bir ciddiyetle sürdürülen Odunpazarı Evleri Yaşatma Projesi çalışmaları kapsamında yeninden restore edilen ve suyuna kavuşturulan tarihi Kaymakam Çeşmesi kısa sürede tarih meraklılarının ilgi odağı haline geldi.
1733 yılında yapılmış olan Kaymakam Çeşmesini ülkemizin kültür ve tarih mirasına kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı yaptığı açıklamada; Taşı toprağı tarih olan Odunpazarı'nın keşfedilmeyi bekleyen daha birçok değere daha ev sahipliği yaptığını vurguladı.
Başkan Sakallı; Odunpazarı'nın merkez mahallelerinden olan Dede Mahallesi'nin suyunu uzunca yıllar boyunca sağlayan bu önemli çeşmenin, “Odunpazarı Evleri Yaşatma Projesi” kapsamında restorasyonu yapılarak tekrar kullanılır hale getirildiğini ifade ederek, bu görkemli eserin tüm kent halkının hizmetine sunulduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com