28 ilde DHKP-C baskını

28 ilde DHKP-C baskını
Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon kapsamında aralarında KESK Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in de bulunduğu 152 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon kapsamında, aralarında Ankara'nın da bulunduğu 28 ilde 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
 
Operasyonun, DHKP/C'ye para ve elaman sağlayan alt birimi Devrimci Memur Harekatı'na (DMH) yönelik olduğu bildirildi.
 
Bu operasyonun, ocak ayında DHKP-C'ye yönelik düzenlenen ve bazı avukatların da gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen belgelerden hareketle gerçekleştirildiği belirtildi.
 
KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek, DMH'nin Türkiye sorumlusu olduğu iddiasıyla Antalya'da gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne sevk edileceği bildirilen Şimşek'in Almanya'da yaşadığı, bir süre önce Türkiye'ye geldiği kaydedildi.
 
DMH'nın üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Özlem Kütük ise İstanbul'da gözaltına alındı.
 
Tekirdağ'da da Eğitim-Sen Şube Başkanı Erdal Korkmaz'ın gözaltına alındığı bildirildi.
 
Operasyonlar kapsamında, Antalya'da 7, İstanbul'da 54, Ankara'da 31, Hatay'da 10, Mersin'de 8, Bursa'da 6, Gaziantep ve Konya'da 4, Balıkesir ve Çanakkale'de 3, Kars'ta ve Kütahya'da 2, Tekirdağ, Kocaeli, Gümüşhane, Eskişehir, Düzce ve Afyonkarahisar'da 1 kişi, Malatya, Sivas ve Tunceli'de ise toplam 12 kişi gözaltına alındı.
 
KESK Genel Başkanı Özgen
 
KESK Genel Başkanı Lami Özgen, KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Adnan Şimşek'in konfederasyon genel merkezdeki odasında sürdürülen aramanın sona ermesinin ardından basın açıklaması yaptı.
 
Bu tür operasyonların, yıllardır verdikleri mücadeleyi itibarsızlaştırma, kriminalize etme, etkisiz hale getirme amacıyla yapıldığını iddia eden Özgen, ''Basın emekçilerine, Türkiye kamuoyuna ve emniyet yetkililerine bir şey ifade etmek istiyorum; yıllardır hukuksuz bir şekilde bizi izlediğinizi, dinlediğinizi biliyoruz. Buna gerek duymayın, hangi bilgi ve belgeye ihtiyaç duyuyorsanız istediğiniz zaman çekinmeden size verebiliriz'' diye konuştu.
 
Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Özsoy
 
Tüm Bel-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Saadet Özsoy ise gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katılımıyla ocak ayında Abant'ta yapılan ve işçilerin iş güvenliğinin kaldırılmasının ele alındığı çalıştayın ardından bu operasyonunu yapılması dikkat çekicidir'' şeklinde konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com