28 kişinin öldüğü kazada karar!

28 kişinin öldüğü kazada karar!
Olayı soruşturan savcı, kazanın hızdan kaynaklanmadığını bildirdi.

Belçika'dan İsviçre'ye kayak tatiline giden çocukların bulunduğu otobüsün Valais kantonunda yaptığı ve 28 kişinin öldüğü kazaya, hızın neden olmadığı bildirildi.

Olayı soruşturan savcı Olivier Elsig, düzenlediği basın toplantısında, otobüsün kaza sırasında hızlı gitmediğini, araçtaki çocukların emniyet kemerlerinin takılı olduğunu, kazaya başka bir aracın karışmadığını söyledi.

Elsig, kazaya neden olabilecek üç ihtimal üzerinde durulduğunu ifade ederek, bunları, otobüste yaşanan teknik bir sorun, sürücünün sağlık problemi ya da insan hatası olarak sıraladı.

Valais emniyet müdürü Christian Varone de kazada hayatını kaybedenlerden 21'inin Belçikalı, 7'sinin Hollandalı olduğunu belirtti.

Kazada yaralananların 17'sinin Belçika, 3'ünün Hollanda, 1'inin Polonya, 1'inin ise Alman vatandaşı olduğunu belirten Varone, yaralı 2 kişinin milliyetlerinin ise henüz belirlenemediğini bildirdi.

Sion'a gelen Belçika Başbakanı Elio Di Rupo, düzenlediği basın toplantısında, çocuklarını kaybeden ebeveyn veya ailelerin duyduğu acının kelimelerle ifade edilemeyeceğini belirtti.

Belçika plakalı tur otobüsü, Siders yakınlarında otoyoldaki tünelde, henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkarak, önce tünelin duvarına, ardından acil durum cebinin duvarına çarpmıştı.

Çarpmanın etkisiyle ön kısmı neredeyse orta kapısına kadar ezilen otobüsteki 46 öğrenciden 22'si olay yerinde hayatını kaybetmiş ayrıca öğrencilere eşlik eden dört yetişkin ve otobüsün iki şoförü ölmüş, üçü ağır 24 öğrenci yaralanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com