28 Şubat'a 3. dalga

28 Şubat'a 3. dalga
28 Şubat Soruşturması kapsamında gerçekleştirilen 3 dalga operasyonunda başta Ankara va İstanbul olmak üzere bir çok noktada aramalar yapılıyor.

Operasyon kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir ve Kars'ta bazı adreslerde arama yapılıyor.

Ekipler İstanbul'da 2 emekli albayın evinde, Ankara'da 3 ve İzmir'de de 3 adreste aramalarını sürdürüyor.

Operasyonun emekli ve muvazzaf subaylara yönelik olduğu, 6'sı muvazzaf 13 gözaltı kararı bulunduğu belirtiliyor.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Gözaltı kararı bulunanlar arasında emekli Orgeneral Fevzi Türkeri ve Emekli Korgeneral Yıldırım Türker'in de olduğu belirtildi.. Emekli Orgeneral Türkeri'nin evindeki arama sonlanırken Türkeri emniyete götürüldü.

İSTANBUL'DA GÖZALTI

İstanbul'da 2 emekli albayın gözaltına alındığı öğrenildi.

İZMİR'DE ARAMA

İzmir’de 28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında, 3 emekli subayın evinde arama yapılacağı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü 28 Şubat operasyonunun 3. dalgasında İzmir’de polisin bazı emekli eskerlerin evlerinde arama yapacağı açıklandı.

Operasyonların başlamasıyla birlikte Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin adreslere gittikleri belirtildi. Evlerde aramaların henüz başlamadığı ele geçirilen belgelere göre gözaltıların da olabileceği bildirildi.

Soruşturma kapsamında ilk operasyonda aralarında eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in de bulunduğu 31 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, Çevik Bir de dahil 18 kişi tutuklanmıştı.

İkinci operasyonda aralarında eski Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak’ın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmış, Erol Özkasnak’ın da yer aldığı 8 kişi tutuklanmıştı.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, 7’si muvazzaf 6’sı emekli toplam 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini bildirdi.

Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği 28 Şubat soruşturması kapsamında yapılan 3. dalga arama ve gözaltılar hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 7’si muvazzaf 6’sı emekli toplam 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından yapılan açıklamada, kamuoyunda 28 Şubat soruşturması olarak bilinen 2011/206 sayılı dosya kapsamında “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçlamasıyla 24 Nisan 2012 tarihinde Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararları doğrultusunda, bu sabah 4 ilde aramaların başlatıldığı ifade edildi.

Ankara’da 6, İstanbul’da 2, İzmir’de 3, Kars’ta 1 olmak üzere toplam 12 adreste aramaların devam ettiği, 7’si muvazzaf 6’sı emekli toplam 13 şüpheli hakkında da gözaltı kararı verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca askeri mahallerdeki aramaların Cumhuriyet Savcısı denetiminde Merkez Komutanlığı görevlileri tarafından gerçekleştirildiği vurgulanarak, yürürlükteki hukuk kuralları çerçevesinde toplanan delillerin hassasiyetle değerlendirileceği, soruşturmanın da aynı hassasiyetle sürdürülmekte olduğu kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com