28 Şubat'ta Meclis'e Gelen Fezlekeler Niye Saklanmış?

28 Şubat'ta Meclis'e Gelen Fezlekeler Niye Saklanmış?
Fezlekeler bugün değil, 28 Şubat'ta gelmiş!

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Medyada ardı ardına " son dakika" haberleri geçiliyor... Konu, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında  eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında hazırlanan  fezlekeler.  

FEZLEKELER 11 KLASÖR BELGE İÇERİYOR

Haberler, 11 klasörden oluşan fezlekelerin bugün Meclis'e ulaştığı yönündeydi, fakat işin aslının öyle olmadığı ortaya çıktı. Klasörler, Meclis Başkanlığı'na 28 Şubat'ta, yani Meclis açıkken gelmiş. 


EVRAK KAYIT İŞLEMİ YAPILMAMIŞ!

Meclis Başkanlığı'nın aslında bu fezlekeleri , evrak kayıt birimine göndermesi ve ardından fezlekelerin ilk sayfasının; yani suçlamaların yer aldığı bölümlerin Genel Kurul'da okunması gerekiyordu. Savcılar soruşturma komisyonu kurulmasını istediği için, 55 milletvekilinin imzası ile bu talep gündeme getirilecek ve oylanacaktı. 

MİT YASASINI GERİ ÇEKİP, MECLİS'İ KAPATMANIN SIRRI ANLAŞILDI...

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, neden MİT yasasını geri çekip, alel acele Meclis'i kapattığı da anlaşıldı. Eğer Meclis açıkken fezlekelerin geldiği anlaşılsa, savcıların soruşturma komisyonu kurulması talebinin de derhal gündeme alınması gerekecekti. 

ŞİMDİ NE OLACAK?

Yerel seçim sonrası, Meclis'in açıldığı ilk gün fezlekeler Genel Kurul'da okunacak. Sonra muhalefetten 55 milletvekilinin Meclis  soruşturması açılması için önerge vermesi ve iç tüzük gereği önergenin bir ay içinde ele alınması bekleniyor. Önerge gizli oylama ile oylanacak ve bakanların akıbeti belli olacak. O zamana kadar geçen süre içinde de AKP, taktik geliştirmek için fırsat bulacak. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com