29 Ekim programı belli oldu

29 Ekim programı belli oldu
Kütahya'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerin programı belirlendi.

Kütahya'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerin programı belirlendi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, kutlamalar, 28 Ekim Cuma günü saat 12.00'de gerçekleştirilecek kortej yürüyüşüyle başlayacak.
Protokol mensupları, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin oluşturacağı kortejin Cumhuriyet Caddesi'ndeki Ziraat Bankası Şubesi önünden başlayacak yürüyüşü, Zafer Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde sona erecek. Anıta çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylenecek ve bayrağın göndere çekilmesiyle buradaki tören tamamlanacak.
Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni, Zafer Meydanı'nda 29 Ekim Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinden sonra Vali Kenan Çiftçi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ile Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlanacak.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Atatürk Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Recep Kırşan, ''29 Ekim'', Yenidoğan İlköğretim Okulu öğrencisi Aleyna Sarı ise ''Cumhuriyet-Demokrasi-Atatürk'' şiirlerini okuyacak. Tören, halk oyunları ekiplerinin gösterilerinden sonra resmi geçitle sonlandırılacak.
Havanın yağışlı olması durumunda kutlamalar Dumlupınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com