29 Ekim yürüyüşüne soruşturma!

29 Ekim yürüyüşüne soruşturma!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dün Ankara’da gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşü ile ilgili soruşturma başlattı.

Ankara Valiliği'nin 'izinsiz gösteridir müdahale ederiz' diye izin vermediği  'Seferberlik Yürüyüşü'ne katılanlara yapılan müdahalenin bilançosu ortaya çıktı.
 
Yürüyüşte 5 bin polis görev alırken, 2 polis helikopteri de havadan güvenlik desteği verdi. Ankara'da çoğu sokak olmak üzere çok sayıda yol ise ulaşıma kapatıldı. Yürüyüşte 3'ü alanda olmak üzere 5 adet Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları(TOMA) kullanıldı.
 
VATANDAŞA 2 TON SU
 
Bu arada polis yürümek isteyen gruba önce gaz ardından da TOMA'lardan tazikli su sıktı. Polisin, yürüyüşe katılanlara biber gazının yanı sıra 2 ton su sıktığı ortaya çıktı. Öte yandan yaşanan olaylarda ise 43'ü vatandaş 9'u polis olmak üzere 52 kişinin yaralandığı belirtildi.
 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise, Cumhuriyet yürüyüşü sırasında çıkan olaylara ilişkin soruşturma başlattı. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşüne muhalefet etmek suçundan yürütülen soruşturma kapsamında, Emniyet ekipleri, mitinge ilişkin görüntü kayıtlarını tek tek incelemeye aldı. Yapılan incelemenin ardından suç işlediği tespit edilen göstercilerin şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınması bekleniyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com