2'nci Muhtarlar Bölge Toplantısı

2'nci Muhtarlar Bölge Toplantısı
ahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, köylerin alt yapı sorunlarını büyük ölçüde giderdiklerini belirterek, meydan ve sokakların kilitli parke taşlarıyla kaplanması ile çocuk oyun alanları oluşturma çalışmalarına devam ettiklerini bildirdi.

 Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, köylerin alt yapı sorunlarını büyük ölçüde giderdiklerini belirterek, meydan ve sokakların kilitli parke taşlarıyla kaplanması ile çocuk oyun alanları oluşturma çalışmalarına devam ettiklerini bildirdi.
Nazlı, merkeze bağlı Yaylababa köyünde düzenlenen İl Genel Meclisi 2'nci Muhtarlar Bölge Toplantısında yaptığı konuşmada, alt yapıdan tarıma, eğitimden sağlığa, kültür turizm ve birçok hizmet alanına kadar köylere ve buralarda yaşayanlara en iyi hizmeti verebilme çabasında olduklarını söyledi.
Köyler arasında ayrım yapmadıklarını, adalet ve hakkaniyetle hizmet üretmeye çalıştıklarını ifade eden Nazlı, şöyle konuştu:
''Köylerimizin alt yapı sorunlarını büyük ölçüde giderdik, şimdi meydan ve sokakları kilitli parke taşlarıyla kaplayıp çocuklarımız için oyun alanları kuruyoruz. Alt ve üst yapısını tamamladığımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ve çiftçimizin gelir düzeyini artırmak için sulamaya büyük önem veriyoruz. Bu alanda geçen yıl 16 projeyi uygulamaya koyduk. Bu yıl da 16 değişik sulama projesini programımıza aldık. Bu anlamda bu yıl 5 gölet, 6 yer altı sulama tesisi, 3 göletten kapalı sistemle sulama ve 2 yer üstü sulama tesisini hizmete sunacağız.''
Daha sonra Nazlı ve beraberindekiler, muhtarların köyleriyle ilgili anlattığı sorunları dinledi.
Toplantıda İl Genel Meclisi üyeleri Seyit Ömer Durmuş, Musa Yılmaz, Remzi Günay, Süleyman Dursun, AK Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Veli Arda, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi İrfan Örengül, merkeze bağlı Gövem, Mustafalar, Pullar, Yaylababa, Kuyusinir, Aloğlu, Sağırlar, Kirazlıyayla ve Kireççiftliği köyleri muhtarları hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com