2'nci Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

2'nci  Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
Kütahya'da 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 106 firmanın katılımıyla, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın iştirakleri ile Belediye Fuar Alanı'nda düzenlenen organizasyon ile açıldı.

Kütahya'da 2. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 106 firmanın katılımıyla, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ile Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın iştirakleri ile Belediye Fuar Alanı'nda düzenlenen organizasyon ile açıldı.
Açılış konuşmasını yapan Küahya Ziraat odası Başkanı Ömer Demirtaş, bu tür fuarların büyümesi ve gelişmesi içinin kurum olarak gereken destekleri vereceklerini belirterek, düzenlenen bu fuarla Kütahya'nın kazanacağını belirtti. Ayrıca bu fuarların büyümesi için çalışmlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Demirtaş, özel sektörün de fuar alanları için destek verdiklerini vurguladı.
Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Başkan Vekili İsmail Daşdelen ise Kooperatif olarak bu tür fuarlara gereken desteklerin verilmesi için firmalara sponsor olabileceklerini ifade etti. Daşdelen, Türkiye'deki bütün illerde bu fuarların yapıldığını dile getirerek, fuarcılık kavramına önem verdiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Fuar Alanı'nda düzenlenen organizasyonun açılışında yaptığı konuşmada, fuar alanının 5 bin 80 metre kare kapalı, 2 bin metre kare açık alana sahip olduğunu bildirdi. İl topraklarının yüzde 34'ünün tarım arazisi ve bunun yarısına yakınının sulanabilir özellikte olduğunu belirten İça, ''Varoşlara göçün önlenmesi ve yerinde üretkenliğin sağlanması için tarım ve hayvancılığa büyük destek veriyoruz. Kuru tarıma alternatif olarak uygulayacağımız yeşil sebze, patates, çilek ve meyvecilik gibi ürün çeşitliliği ve ürün birlikteliği projesi, iyi tarım uygulamalarının örnek çalışması olacaktır'' dedi.
Organizatör Frig Fuarcılık AŞ'nin Başkanı Tuncay Varol da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, İl Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odası ve Ticaret Borsasının desteklediği fuarda 106 firmanın, 172 markaya ait ürünlerle yer aldığını bildirdi.
Varol, tarım makineleri ve ekipmanları, organik gübre, tohum, yem gibi ürünlerin tanıtıldığını fuarın 18 Nisan Pazar günü saat 19.00'a kadar açık kalacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Bİrliği Başkan Vekili İsmail Daşdelen, AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı ve İl Tarım Müdürü Bekir Gencer tarafından kurdele kesilerek açılış yapıldı ve fuar gezildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com