''3. Ahmet Yakupoğlu Resim Yarışması''

''3. Ahmet Yakupoğlu Resim Yarışması''
Dumlupınar Üniversitesince (DPÜ) bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ''Ahmet Yakupoğlu Resim Yarışması''nda başarı ve mansiyon ödülü kazanan 8 eser sahibine ödülleri verildi.

 DPÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, Bedesten Sergi Salonu'ndaki törende, üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinden öğretim elemanları ve öğrencilerin yer aldığı yarışmaya katılımın her geçen yıl artmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.
     Yarışmanın katılımcılara önemli motivasyon sağladığına dikkati çeken Prof. Dr. Önce, şunları kaydetti:
     ''Üniversitemizin, katılımcıların motivasyonunu artırma yönünde bir katkısının olması bizim için büyük bir gurur vesilesi oluyor. Bu yıl baktığımızda yarışmaya 160 eser katılmış, bunlardan 52'si sergilenmektedir.
     Her yıl olduğu gibi 4 tane mansiyon, 4 tane de başarı ödülümüz var. Bu işin en önemli tarafı tabii ki Ahmet Yakupoğlu'ndan kaynaklanmaktadır. Ben buradan kendisine sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Kendisi sağlık sorunları nedeniyle bu yıl törene katılamadı, ancak biz onu burada olarak hissediyoruz.''
     Konuşmaların ardından başarı ile mansiyon ödülü kazanan 8 eser sahibine ödülleri ve başarı sertifikaları, Prof. Dr. Güner Önce tarafından verildi.
     Yarışmaya gönderilen 52 eserden oluşan serginin, Bedesten Sergi Salonu'nda, 30 mayısa kadar izlenime açık kalacağı bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com