3 bakanlığın bütçesi kabul edildi

3 bakanlığın bütçesi kabul edildi
Meclis Genel Kurulu'nda; Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçeleri kabul edildi.

Genel Kurul'da konuşmaların ardından bütçelerin oylanmasına geçildi. Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile 103 üniversitenin bütçe bölümleri ile 2011 yılına ilişkin kesin hesapları okunarak oylandı.

"DERBİ VAR İŞİ HIZLANDIRALIM"
 
Başkanvekili Meral Akşener'in, oylamaya geçerken katip üyeler Bilal Macit ile Rıza Yalçınkaya'yı göstererek, ''Katip üyeler dediler ki 'derbi maçı var, bu işi biraz hızlandırın.' Elim ayağım birbirine dolaştı. Siz de bana yardımcısı olursanız bu işi hallederiz'' sözlerine, milletvekilleri alkışla karşılık verdi.
 
103 üniversitenin bütçeleriyle 2011 yılı kesin hesap bölümlerinin okunması, yaklaşık 3 saat sürdü. Bazı milletvekilleri bütçelerin kabul edilmesinin ardından Başkanlık Divanı'nın önüne gelerek Akşener'i kutlarken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise kendisini alkışladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com