3. Bilişim Günleri ESOGÜ'de yapıldı

3. Bilişim Günleri ESOGÜ'de yapıldı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Kulübü ile Eğitim Fakültesi Enformasyon ve Etkileşim Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği “3. Geleneksel Bilişim Günleri” Kongre ve K

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Kulübü ile Eğitim Fakültesi Enformasyon ve Etkileşim Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği “3. Geleneksel Bilişim Günleri” Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Açılışta konuşan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Şensöz, Türkiye'nin nitelikli işgücü açığının bilinen bir gerçek olduğunu, nitelikli ve yetişmiş elemanın hayati bir önem taşıdığını belirterek, 'Bu konuda büyük bir potansiyele sahibiz. Bilişim sektörü devrimsel nitelikte gelişmelere yol açıyor, lojistikte, ev yaşamında, sporda bile birçok değişim sağlamıştır. Bilgi teknolojileri ülkemiz için stratejik bir öneme sahiptir. Gelecekte siz sevgili öğrencilerimize çok önemli rol düşecektir” dedi. ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin ise öğrencilerin etkinliğe gösterdikleri ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, 'Bundan 40 sene önce üniversiteye getirilen ilk bilgisayar bir oda içerisinde ve oda büyüklüğündeydi.
Hızla gelişen teknolojiyi kullanmamız gerekmektedir' diye konuştu. Tekin, öğrencilerin düzenlediği etkinliğin onların organizasyon konusunda tecrübe kazanmalarını sağlayacağını sözlerine ekledi.
Bilişim Günlerine Türksat TV Platform Müdürü Lokman Kuzu, Ekşi Sözlük Kurucusu Sedat Kapanoğlu, Koç.net, MVP, Bilişim Güvenliği Akademisi, Gelecekonline.com, Layat Yapım, EMO ve TTNET şirketlerinden temsilcileri katıldı. 2 gün süren etkinlik boyunca oturumlar esnasında yapılan çekilişlerle izleyicilere 3 adet Android Tablet Pc ve çeşitli hediyeler verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com