3 bin kişilik İsrail protestosu

3 bin kişilik İsrail protestosu
Fatih Camii'nde Gazze saldırısı protesto edildi.

Fatih Camisi’nde toplanan yaklaşık 3 bin kişi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto etti.

İsrail, dört yıl önceki Gazze işgalinden sonra ilk kez düzenlediği saldırı, Fatih Camisi avlusuna toplanan yaklaşık 3 bin kişi tarafından protesto edildi.

Akşam 21.00 sıralarında cami avlusunda toplanan kalabalık, "Kahrolsun İsrail", "İsrail şaşırma sabrımızı taşırma" sloganları atarak İsrail’i kınadı. Tekbir getiren kalabalığa hitaben konuşan İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, İslam ümmetinin yiğit bir evladının şehit düştüğünü belirterek, çok acı bir gün yaşadıklarını belirtti.

Filistin’de şehit olan Ahmet Ceberi’nin ölümü İsrail’in sevincine sebep olduğunu belirterek, "Buradan ilan ediyorum. Bir tane şehit düştü ama binlercesi dirildi. İşgalci İsrail yapmış olduğu bu operasyona ‘Bulut sütunları’ ismini vermiş. Tevratta bulutlar onları koruyacakmış. Sizi koruyacak bir şey kalmadı. Tahrir Meydanı’na bakın. Orada 10 binler toplandı. İleri gidin ki Tahrir Meydanı’ndakiler refah kapısını yıkıp geçsin. Utanmaz herifler size kaç kere söyledik geri zekalı olmayın diye. Yahudi halkını ateşe atıyorsunuz şeklinde konuştu. Bir müddet tekbir getirerek sloganlar atan grup, sessiz bir şekilde dağıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com