3 büyüklerden 22 milyonluk vurgun!

3 büyüklerden 22 milyonluk vurgun!
Türkiye'de 3 büyükler olarak bilinen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a kötü haber.
Spor Genel Müdürlüğü stat isim hakkı, reklam, loca ve fon gelirlerinden devlete paylarını ödemeyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı mahkemeye verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü'ne verdiği talimatla spor kulüplerinden borçların tahsil edilmesini istedi. Bu konuda taviz verilmemesini isteyen Bakanlık özellikle Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın mercek altına alınmasını istedi.
 
 Sayıştay'ın hazırladığı rapora göre devletin statlarını kullanan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın  yükümlülüklerini yerine getirmediğini Stat isim hakkından doğan yüzde 25’lik pay ile reklam, loca ve fon gelirlerinden ödenmesi gereken yüzde 7’lik oran, üç kulüp tarafından devletin kasasına aktarılmadığını tespit etti. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın devlete 22 milyon 500 bin lirayı bulan borcu olduğu belirtildi.
 
 Bakanlığın talimatı ve Sayıştay'ın raporuna göre harekete geçen Spor Genel Müdürlüğü F.Bahçe için İstanbul Anadolu yakası 9. ve 11.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne (Dosya no: 2012/182) ile G.Saray için 13.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne (Dosya no: 2012/194) ile Beşiktaş için de 19 ve 31.İcra Müdürlüğü’ne (Dosya numaraları: 2012/22305 ve 2012/28548) ile davaları yürütüyor. (BCE)
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com