“3 çocuk hibe edin”

“3 çocuk hibe edin”
Başbakan’ın 3 çocuk ısrarında son nokta

Başbakan Erdoğan 3 çocuğu hibe olsun diye istiyormuş!

Her fırsatta 3 çocuk vurgusu yapan hatta teşvik primi dahi veren Erdoğan, annelerin  sadece  3 çocuk doğurmalarını değil bir de evlatlarını hibe etmelerini istiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada üç çocuk isteminde son noktayı koydu.
İşte Erdoğan’ın o konuşması;

"Hani “Bizim yaşam tarzımıza karışıyor. Nereden çıktı bu üç çocuk meselesi” diyorlar. Böyle bir yasa yok. Ben sadece bir başbakan olarak en az üç çocuğu tavsiye ediyorum. Bu benim en doğal hakkımdır. Kimseye kalkıp da silah dayatmıyoruz. Yasal bir mecburiyette yok. Ben hanım kardeşlerimize gelin bu millete üç çocuk hibe edin, lütfedin diyorum. Bu milletin güçlü olması lazım. O da nereden geçiyor, insan denilen şerefli mahluktan geçiyor. Bu insanı işte bu anneler yetiştirecek. Ha yapmayacak, yapmasın."

“PUTİN SÖYLEYİNCE OLUYOR DA…”

"Öyle bir derdimiz yok. Ama biz AKP olarak böyle bir teklifi yapıyoruz. Yasa da getirmedik. Bu isteğe bağlı. Bunu da müsaade edin de söyleyeyim bari. Yani bunu Rusya’da Putin söylediği zaman oluyor da, Türkiye’de Tayyip Erdoğan söylediği zaman niye rahatsız oluyorsunuz?
Avrupa ülkelerinde çok ciddi parasal yardım yapılıyor. Biz daha bu tür desteklere girmedik. Niye rahatsız oluyorsunuz? İnşallah ben annelerimize güveniyorum. AKP’ye gönül veren annelere güveniyorum."
(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com