'3 Dil Biliyorum İşsizim' Yakarışına Ne Cevap Verdi?

'3 Dil Biliyorum İşsizim' Yakarışına Ne Cevap Verdi?
CHP Genel Başkanı KIlıçdaroğlu Burdur'da verdiği miting sırasında '3 dil biliyorum işsizim' diyen partiliye ne cevap verdi? Bir emekli teyze ise kendisine...

Marmaris'ten Burdur'a özel bir helikopter ile gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kışla Stadyumu'nda Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP İl Başkanı Süleyman Erman, milletvekili adayları ve partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Seçim otobüsüne geçen Kılıçdaroğlu, yol güzergahı üzerinde Gürler Mermer A.Ş. fabrikasına uğradı. Mermer işleyen kadın işçilerle sohbet eden ve işleri soran Kılıçdaroğlu, miting yapacağı Cumhuriyet Meydanı'na giden yol üzerinde Burdurluları selamladı.

"İSMİN KEMAL OLSA DAHA İYİ OLACAKTI"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü ile miting alanına giderken emeklilerin olduğu bir kahveyi ziyaret etti. Burada emeklilerin derdini dinledi, "Aldıklarınız aylıklarınızdan memnun değilsiniz" diyen Kılıçdaroğlu'na emekli bir kadın, "Gel yavrum gel, gel. Artık bu emeklilere ne edeceksen et" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu emeklilerin sorunlarını çözeceğiz sizden destek istiyorum" diye oy istedi.

BENZERİYLE KARŞILAŞTI

Bu sırada Burdurluların Kılıçdaroğlu'na benzettikleri emekli öğretmen Mustafa Kaya ile Kılıçdaroğlu yanyana geldi ve objektiflere poz verdi. CHP lideri, benzeri emekli öğretmene, "İsmin Kemal olsa daha iyi olacaktı" diye takıldı. Kılıçdaroğlu daha sonra 'Başbakan Kemal' sloganları ile miting alanına geldi.

MİTİNG ALANINDA KONUŞTU

Referandum için geçen yılın ağustos ayında kente gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ikinci kez Burdurlular ile buluştu. Eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte halkı seçim otobüsünden selamlayan Kılıçdaroğlu, 12 Haziran'dan sonra yeni bir tarih başlayacağını söyledi. "Haramilerin iktidarı bitecek, halkın iktidarı kurulacak. Evin eşyasını satan düzeni bitireceğiz" diyen Kılıçdaroğlu yaklaşık 3 bin kişiye hitap etti.

'TELEFONLA KONUŞ RECEP BEY DUYUYOR'

Miting sırasında bir partilinin "3 dil biliyorum ama işsizim" diye bağırması üzerine, Kılıçdaroğlu, "Telefonla konuş Recep Bey duyuyor" diye yanıt verdi. 9 milyon emekliden oy isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün emeklilerin oyunu istiyorum. Sizin derdinizi ben dile getiriyorum. Yıllardır çıkmayan intibak yasasını ben çıkaracağım. Herkesin oyunu istiyorum ki herkesin hakkını teslim edeceğim" dedi. Esnaftan da oy isteyen Kılıçdaroğlu, emekli olduğu halde çalışıp, emekli maaşının yüzde 15 kesilmesini de eleştirerek, "Çalışıyor diye adamın aylığı kesilir mi? Bu emekli niye çalışıyor diye önce sor bakalım" diye hükümete yüklendi. Kılıçdaroğlu, "Sırtınızı AKP'ye dönün karşısında CHP var, 6 ok var, güvence var, istikrar var, senin için çalışan var" şeklinde konuştu.

'YENİ HAPİSHANELER YAPTILAR'

Ülkedeki ekonomik istikrarsızlığı cezaevi sayıları, tutuklu ve hükümlü sayıları ile kıyaslayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"2002'de Türkiye Cumhuriyeti hapishanelerinde tutuklu ve hükümlü 59 bin kişi vardı. 2011 yılı Nisan itibariyle 120 bini aştı. Bu yüzde 100'ün üzerinde. İnsanlar niye hapse girer? Çoğu elektrik borcu, icradan girdiler. Yapılan hapishane sayısı 49. Yeni hapishaneler yaptılar. 49 hapishane yerine 49 fabrika kursaydı, alın teri döküp emek harcasaydı daha iyi olmaz mıydı? Çıksın, söylesin bunları, inkar etsin. Bir de diyorlar ki 'istikrar sürsün'. O istikrarı al başına çal. İstikrar bizimle olur."

CHP'nin iktidarında KOBİ kredisinin sıfır faizli olacağını anlatan Kılıçdaroğlu, bu kredinin kaynağınında esnafın ödeyeceği vergi, prim ve kayıtdışı ekonominin kayıt altına alınmasıyla olacağını belirtti. CHP Lideri, halka güvendiğini vurguladı, "Siyaseten zenginleşmek bize haram olsun. Halk zenginleşecek" diye konuştu.

İZMİR'DE 13 AY KAMERA KOYMUŞLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, telefon dinlemeleri ve kaset olaylarına değinerek hükümeti eleştirmeyi sürdürdü ve şöyle konuştu:

"Telefonları dinlemeyeceğiz. Dinleyenlere ders vereceğiz. Kasetçi iktidara hesap soracağız. Onlar kasetle beslenir. Bunların derdi ne? Vatandaşın bu kadar derdi varken neden bunlarla uğraşırlar. Koca koca adamlar, ayıp değil mi? Ya memleketi yönetmek için yasadışı yollardan beslenmek ayıp değil mi? Bir siyasi iktidar niye kaset seyreder. Bunların derdi ne allah aşkına? İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne 13 ay kamera koymuşlar. 13 ay değil, 13 yıl koymazsan namertsin."

Sözü YGS sınavına getiren Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Bugün bir gazetemizin manşetinde YGS sınavını protesto etti diye bir çocuğumuzun okuldan atıldığını okudum. O işin başındaki ar damarı çatlamış adam koltuğunda oturuyor. İnsanda biraz utanma olur. 1 milyon 700 bin çocuğun hakkını yedin. Bu sınava iktidar niye sessiz kalıyor? CHP yapsa kıyamet kopmuştu. Bakın yandaş medyaya haber var mı? Bir de ahlaktan söz eder. Ahlaklıysan 1 milyon 700 bin çocuğun hakkını yiyenden hesap sorarsın. Geçen beyefendi miting yapmış 'kişi başına gelir 20 bin dolar oldu' demiş. Var mı sizde? Yandaşlarda var. 20 bin dolar ne demek, aradık ceplerini, her taraftan para çıktı diyorlar."

Kılıçdaroğlu, Burdurlu olan ve tutuklu olan gazeteci Mustafa Balbay için, "Bizim gözbebeğimiz" ifadesini kullandı ve milletvekili adayları Ramazan Kerim Özkan, Yakup Yıldız ve Bayram Tekin ile halkı selamlayıp karanfil attı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programında olmamasına rağmen Bucak İlçesi'ne geçti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com