''3 Eylül Leblebi ve Kömür Festivali''

''3 Eylül Leblebi ve Kömür Festivali''
Tavşanlı ilçesinde belediye tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenecek ''Leblebi ve Kömür Festivali''nin programı belirlendi...


Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 29 Ağustosta başlayacak festivalin ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosunca konser verileceği, Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi ekibi tarafından halk oyunu gösterisi sunulacağı bildirildi.
30 Ağustosta da Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Sanat Müziği Korosunun konserine yer verileceği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''31 Ağustosta Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Tasavvuf ve Sema Grubu, Belediye Kültür Sarayı'nda gönüllere hitap edecek. 1 Eylülde günü ise Tavşanlı Belediyesi TEMA Tiyatrosu 'Daha Ne Söyleyelim?' adlı oyunla bir kez daha Tavşanlılıların karşısında olacak. 2 Eylülde toplu sünnet şöleni kapsamında sünnet çocukları ve ailelerine yönelik eğlence yapılacak.
Çocukları Tavşanlı Belediyesi 7 Renk Palyaço Grubu eğlendirecek ve sünnet çocuklarına hediyeler takdim edilecek. Aynı gece Tavşanlı Belediyesi Arslanbey Mehter Takımı konser verecek ve ardından mehter grubu eşliğinde fener alayı gerçekleştirilecek. Festivalin son günü olan 3 Eylül akşamı ise Tavşanlılı TRT sanatçısı Orhan Ayaz ve TRT Türk Sanat Müziği sanatçısı Ayşe Çağlı sahne alacak.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com