3. Geleneksel Köy Şenliği ESOGÜ'de yapıldı

3. Geleneksel Köy Şenliği ESOGÜ'de yapıldı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Eskişehir Sivil Yerel Oluşumunun (ESYO) işbirliğiyle düzenlenen 3. Geleneksel Köy Şenliği, ESOGÜ Spor Salonu'nda yapıldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Eskişehir Sivil Yerel Oluşumunun (ESYO) işbirliğiyle düzenlenen 3. Geleneksel Köy Şenliği, ESOGÜ Spor Salonu'nda yapıldı.
Şenliğe Vali Mehmet Kılıçlar, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, AK Parti Milletvekili Adayları, Ülker Can, Ethem Kalın ve Ayten Kızılsu ile üniversitenin öğretim üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
3. Geleneksel Köy Şenliğini, büyüterek ve geliştirerek yaşadıklarını ifade eden ESYO Kolaylaştırıcılar Kurulu Üyesi Necmettin Başkut, “Köy şenliği bizleri, özlemini duyduğumuz köyümüze, çocukluğumuza götürüyor” dedi.
Bu güzel şenliği, üniversitemizin çatısı altında düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, “ESOGÜ'nün halkla bütünleşerek, toplumsal sorumluluğunu yerine getirdiklerini' söyledi.
Şenliklerin amacının, birlik, beraberlik ve kardeşliği canlandırmak olduğunu ifade eden Vali Mehmet Kılıçlar, “Medeniyet ne kadar gelişirse gelişsin, şehirler ne kadar kalabalıklaşırsa kalabalıklaşsın, hatta sosyologlar ne kadar 'Medeniyet şehirlerdedir' derse desin, medeniyetin kodları köylerde gizlidir, toplumların çekirdeği köylüdür. Köylerde, bizi biz yapan değerlerimizin, gelecek iddialarımızı temellendirdiğimiz kültürümüzün en saf halini görürüz. Köylerimizi daha yaşanabilir hale getirmek için, köylerimizin alt yapı sorunlarını giderilmesine yönelik KÖYDES projesini büyük bir gayretle uyguluyoruz. Köydes projesinin ilk kez başlatıldığı 2005 yılından itibaren Eskişehir köylerine toplam 44 milyon 615 bin liralık alt yapı yatırımı gerçekleştirilmiştir. Bu parayla son 6 yılda 989 km asfalt, 98 köyümüze içme suyu yapılmıştır. Kısacası, sizler isteyin, bizler yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman devletimize olan güveninizi, ümidinizi kesmeyin. Bizler bütün köylerin sıkıntılarını aşmakta kararlıyız ve aşacağız” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından, 3. Geleneksel Köy Şenliği programı halk oyunları ve semah gösterileri ve dinletiler ile devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com