3. havalimanı projesiyle rant talanı başladı!

3. havalimanı projesiyle rant talanı başladı!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un 3. Havalimanı Projesi için ‘’acele’’ kamulaştırma kararının verilmesi Resmi Gazete’de yayımlandı

3. Havalimanı projesiyle rant talanı başladı.

Bakanlar Kurulu acele kamulaştırılmasını istediği bazı yerlerin ve taşınmazları belirledi.Başbakan Erdoğan’a bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un 3. Havalimanı Projesi için ‘’acele’’ kamulaştırma kararının verilmesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’ne ait “154 kV Artvin 2 TM İrtibatları Projesi” kapsamında bazı taşınmazlarda direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle anılan Genel Müdürlük tarafından acele kamulaştırılması; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldı.

İstanbul’un:

-Arnavutköy İlçesi; İmrahor, Tayakadın ,Yeniköy köyleri

-Eyüp İlçesi;  Ağaçlı, Akpınar ve İhsaniye köylerinde yer alan, bazı taşınmazların, İstanbul 3. Havaalanı Projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına da Bakanlar Kurulu’nca karar verildi.Resmi Gazete’de kamulaştırma yapılacak alanları gösteren haritaya da yer verildi.  

Kamulaştırmada bakalım köylüden ucuza alınan araziler ve taşınmazlar Devlet'e rantçılar tarafından kaç milyona veya milyon liralara satılacak. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com