''3. Ilıca Dumlupınar İzcilik Kampı'' başladı

''3. Ilıca Dumlupınar İzcilik Kampı'' başladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Kütahya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ''3. Ulusal Ilıca Dumlupınar İzcilik Kampı'' başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Kütahya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ''3. Ulusal Ilıca Dumlupınar İzcilik Kampı'' başladı.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, il merkezine 26 kilometre uzaklıktaki Ilıca Kaplıcaları'nda yer alan kamp alanındaki törende yaptığı konuşmada, izci ve izci liderlerini burada görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.
2008 yılında MEB ile protokol imzaladıktan sonra her yıl apayrı bir heyecan duyduğunu ifade eden İça, şöyle konuştu:
''Bir çadırı paylaşmak, izcinin disiplini, doğayla olan bütünleşmesi, arkadaşlık ve dostlukları gerçekten çok güzel. Yarınlarımızın sahibi olan gençlerimize bu anlamda fırsat vermek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapacağız. MEB ile yaptığımız protokol, her dönem 200 öğrenci olmak üzere 4 dönemde 800 öğrenciyi kapsayacak şekildedir. Bu kampların ülke düzeyinde değil, uluslararası bir kamp niteliğine kavuşması için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Kampa katılan çocuklarımız sadece doğayla bütünleşip yeni dost ve arkadaşlar edinmekle kalmayacak, ilimizin tarihi ve kültürel yerlerini gezerek kültürümüzü, geçmişimizi tanıyacak. Ayrıca yüzme sporundan da yararlandırılacaklar.''
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Manak da izcilerden, kamp sonrası yaşadıkları kentlere döndüklerinde Kütahya'nın doğal ve tarihi güzelliklerine ilişkin izlenimlerini aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını istedi.
Konuşmaların ardından kamp, açılışa katılanlar tarafından gezildi. Gezi sırasında kamp yöneticileri tarafından protokol mensuplarına izcilik ve Dumlupınar İzci Kampı hakkında bilgi verildi.
7 ilden 130 izci, 9 izci lideri ve 5 yöneticinin katıldığı, 30 Temmuzda sona erecek kampta, ''izcilik öğrenilmez, yaşanır'' ilkesiyle izcilerin bir yılda teorik olarak öğrendiği bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi, arkadaşlık bağlarının kuvvetlendirilmesi ve iller arasındaki kültür alışverişinin sağlanması amaçlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com