3. kez 'Dünya Şampiyonu' oldu

3. kez 'Dünya Şampiyonu' oldu
Ekvator'da düzenlenen Dünya Erkekler Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda Mahmut Irmak, adeta şov yaparak rakiplerini açık ara geride bıraktı.
Ekvator’un Guayaguil şehrinde 66'ncısı düzenlenen 2012 Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda (IFBB Master Universe 2012) Türk milli Takımı adına yarışan Mahmut Irmak, 3. kez Dünya Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. 20 ülkeden 200 sporcunun katıldığı Dünya Şampiyonası’nda birinciliği göğüsleyen Mahmut Irmak, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletti.
 
Aydın Spor Kulübü'nün sporcusu olan Irmak, "Dünya Şampiyonası için bir senedir aralıksız antreman ve düzgün bir beslenme programı ile başarıya ulaştım. Bayrağımızı uluslararası bir platformda dalgalandırma imkanı bulduğum için çok mutlu ve gururluyum. Bundan sonraki amacım Olympia 2012’de Türk'ün azmini ve başarısını göstermek olacak" dedi.
 
Mahmut Irmak, aralarında Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkanı’nın da yer aldığı grup tarafından havaalanında büyük bir coşkuyla karşılandı. Irmak'ın hocalarından Hasan Aydın, sporcusunu ilk tebrik edenlerden oldu. Hasan Aydın, gerekli destek verildiği takdirde Türkiye'deki sporcuların büyük başarılara imza atacağına inandığını söyledi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com