3 müjde daha

3 müjde daha
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar için üç müjde daha verdi. 2007'den bu yana verilen müjdelerin sayısının 67 olduğu belirtildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar için üç müjde daha verdi. 2007'den bu yana verilen müjdelerin sayısının 67 olduğu belirtildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Milletvekilleri, Afyonkarahisar için geleneksel hale getirdikleri dini ve resmi bayramlarda müjde geleneğini Ramazan Bayramı'nda da sürdürdü. 2007 yılında başlanan müjde geleneği kapsamında Afyonkarahisar'a 67 müjde verildiği belirtildi. Bayramlaşma töreni için memleketi Afyonkarahisar'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, parti il binasında düzenlenen bir tören ile Afyonkarahisarlılara 3 müjde verdi. Milletvekili sayısınca müjde geleneklerini bu dönemde de sürdüreceklerini belirten Bakan Eroğlu, müjde verme esnasında Denizli Milletvekili Nurcan Dalkulak'a dönerek esprili bir dille, 'Siz bunu duymayın. İnşallah Denizli için de bunu başlatacağız. Şimdilik Afyonkarahisar için müjdelerimiz var. Sizin geleceğinizi bilseydik, Afyonkarahisar için bir müjde de size söyletirdik' dedi.
2007 yılından bu yana sürdürülen müjde geleneği kapsamında Ramazan Bayramı'nda da Afyonkarahisar'a 3 müjde verildi. Müjdelerin ilkini Halil Ürün verdi. Ürün, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine bağlı İnli beldesine taşkın koruma tesisin yapılacağının müjdesini verdi. Ürün, bu projenin ihalesine temmuz ayına çıkıldığını belirterek, yapımı devam eden proje ile İnli'nin taşkınlardan korunacağını söyledi. Milletvekili Sait Açba ise, Sandıklı'ya bağlı Serban beldesinde 55 konutluk TOKİ Tarımköy projesine başlanıldığını açıkladı. Üçüncü müjdeyi ise Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu verdi. Eroğlu, Afyonkarahisar'ın ileri dönemlerde bir eğitim kampüsü haline geleceğini belirterek, bu kapsamda eğitim binalarının çalışmalarına hız verdiklerini kaydetti. Eroğlu, Afyonkarahisar merkezde bir adet sosyal bilimler lisesi, Dinar merkezde bir adet fen lisesi ve Şuhut merkezde bir adet Anadolu öğretmen lisesinin yapılarak bu yıl eğitim ve öğretime başlayacağını duyurdu.
Eroğlu ve milletvekilleri müjdeleri sıralarken, bayramlaşma törenine gelenler de kendi belde ve köylerinin sesini duymayı arzuladıklarını, kendileri için verilecek olan müjdeleri heyecanla beklediklerini kaydettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com