3 tarımsal proje başarıyla tamamlandı

3 tarımsal proje başarıyla tamamlandı
Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde 3 tarımsal proje başarıyla uygulandı. Proje kapsamında üreticilere patates tohumu ve ceviz fidanı dağıtımı yapıldı.
Aslanapa Kaymakamı Mustafa Güngör’ün katılımıyla gerçekleşen dağıtım sırasında fidanların dikim ve bakımıyla ilgili bilgilendirme yapan İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Ersen Atlı, “ Kütahya İl Özel İdaresi ve Bakanlığımız genel bütçesi tarafından finansmanı sağlanan tohumlar ve fidanlar, özellikle gelir seviyesi düşük olan üreticilerimizin ekonomik gelirinin ve tarımsal üretimin daha kaliteli olarak artmasına sebep olacaktır. Ekonomik getirisi düşük olan hububat tarımına alternatif olarak ekonomik getirisi daha yüksek olan muhtelif tohum ve fidan temininde üreticilerimize destek olmaya devam edeceğiz. 
Üreticilerimizin özverisi ve gayretli çalışmalarıyla projelerimiz başarıya ulaşacaktır’’ dedi.
İlçede proje kapsamda patates tohumu dağıtım projesinde 25 üreticiye 250'şer kg olmak üzere 6 bin 250 kg. sertifikalı Agria cinsi patates tohumu; 27 üreticiye 420 kg. silajlık mısır tohumu; 51 üreticiye toplam 200'ü pedro ve 800’ü chandler çeşidi olmak üzere toplam bin adet ceviz fidanı dağıtımı yapıldı.
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com