3 uluslararası anlaşmaya onay

3 uluslararası anlaşmaya onay
Meclis Genel Kurulu’nda, 3 uluslararası anlaşma kabul edildi.

Genel Kurul’da, bazı üst kurul başkanlarının görev süresine ilişkin Bazı Kanunlar ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 9. maddesi üzerinde verilen önergenin kabul edilmesinin ardından ise teklifin görüşmelerine geçilmedi.

AKP’nin 9. madde üzerinde verdiği önerge kabul edildi. Kabul edilen önergeyle Türk Ticaret Kanununun 401. maddesinin ikinci ve üçüncü fıkraları değiştirildi.

Teklifin 9. maddesi üzerinde verilen önergenin kabulünün ardından oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Sadık Yakut oturuma ara verdi. Aranın ardından teklifin görüşmelerine devam edilmedi.

Edinilen bilgiye göre verilen arada teklifin 10. maddesine verilecek önergeye ilişkin CHP, “Önergenin ne olduğunu bize birileri açıklamalı” dedi. Bunun üzerine aranın ardından teklifin görüşmelerine devam edilmedi.

GENEL KURULDA 3 ULUSLARARASI ANLAŞMA KABUL EDİLDİ

Meclis Genel Kurulu’nda, 3 uluslar arası anlaşma kabul edildi. Kabul edilen anlaşmalar şöyle:

Eşyanın Sınırlardaki Kontrollerinin Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Sözleşmenin Uluslararası Karayolu Taşımacılığına İlişkin Sınır Geçiş İşlemlerinin Kolaylaştırılması Başlıklı 8 Numaralı Ekinin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve Bu Taşımacılık Faaliyetinde Kullanılacak Özel Ekipmana İlişkin Anlaşmaya Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, Karayolu Trafiği Konvansiyonu ile Bu Konvansiyonu Tamamlayıcı Avrupa Anlaşmasına Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

Daha sonra Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, 26 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te toplanmak üzere birleşimi kapattı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com