3 yaşındaki oğluyla aynı boyda

3 yaşındaki oğluyla aynı boyda
Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde oturan 1 metre 10 santim boyundaki 42 yaşındaki Reyhan Yukarıbaş'ın oğlu 3 yaşındaki Berat Kadir Yukarıbaş'ın boyu, neredeyse annesine yetişti.
Kendisi gibi kısa boylu olmasından endişe ederek bebeğini aldırmak isteyen, ancak hamileliğinin ilerlemesi nedeniyle doktorun kürtaj yapmadığı Yukarıbaş, "İyi ki onu dünyaya getirmişim. Çok mutluyum" dedi.
 
Devrek'te, kendisine ait baston atölyesinde usta olarak çalışan Reyhan Yukarıbaş, kamyonetiyle sebze- meyve satmak için ilçeye gelen evli K.S. ile tanıştı. 5 yıl işlettiği baston atölyesini kapatan Yukarıbaş, K.S. ile onun memleketi Çankırı'ya kaçtı. Bir süre sonra hamile olduğunu öğrenen Yukarıbaş, K.S.'nin eşine dönmesi üzerine yeniden memleketi Devrek'e geldi. Kendisi gibi kısa boylu olmasından endişe ettiği bebeğini aldırmak isteyen, ancak hamileliğinin ilerlemesi nedeniyle doktorun kürtaj yapmadığı Yukarıbaş, 3 yıl önce Ankara'da özel bir hastanede sezaryenle doğum yaptı.
 
3 YAŞINDA ANNESİNİN BOYUNA YETİŞTİ
 
Yukarıbaş, yaklaşık 3 kilo olarak dünyaya gelen oğluna Berat Kadir adını verdi. Yukarıbaş'ın, kendisi gibi olmasından korktuğu Berat Kadir, henüz 3 yaşında olmasına rağmen neredeyse annesinin boyuna yetişti.
 
Ölen babasının 200 liralık emekli maaşının yanında, oğlu için de 300 liralık bakım ücreti alan Yukarıbaş, Berat Kadir ile tek başına bir eve yerleşti. Çeşitli yardım derneklerinin yanında, komşularının da desteği ile ev eşyalarını tamamlayan Yukarıbaş, oğlunu önümüzdeki günlerde 3'üncü yaş gününde sünnet ettirecek olmanın heyecanını yaşıyor.
 
Reyhan Yukarıbaş, hamile kalacağına bile inanmadığını anlattı. Yukarıbaş, "Olmayacağını düşünüyordum. Hamile olduğumu öğrendiğimde yıkıma uğradım. Aslında anne olmak istiyordum. Ama çocuğumun benim gibi olmasından korktum. Önce düşük yapmak için ilaçlar kullandım. Sonra doktora gidip aldırmak istedim. Hamilelik ilerlediği için doktor almadı" dedi.
 
Yukarıbaş, sezaryenle doğum yaptığını, hastanede gözünü açtığında bebeğini yanında göremediğini belirtti. Yukarıbaş, şöyle devam etti:
 
‘BEBEK ÖLDÜ DİYECEKLER DİYE’ SORAMAMIŞ
 
"Bebeğimi 'öldü' diyecekler diye soramadım. Sonra cesaretimi toplayıp sordum. 'Bebek süper, hiçbir şeyi yok' dediler. 3 kiloya yakın doğdu. Hamileliğim sırasındaki korkularım boşaymış. Yaşıtlarına göre çok iyi. Şimdiden benim boyuma geldi. Sokaklarda dolaşırken, 'Oğlun senin kadar olmuş' diyorlar. İlk görenler şaşırıyor. Ben bu saatten sonra boy atmam. Ama o büyüyecek, okula gidecek, askere gidecek inşallah. İyi ki onu dünyaya getirmişim. Yaşadığım kötü günleri oğlumla atlattım. Yeniden dünyaya döndüm. Çok mutluyum."
 
Kirada oturduğunu belirten Reyhan Yukarıbaş, "Tek isteğim oğlumla kendimize ait bir evimizin olması" diye konuştu. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com