3 yeni bölüm için onay verildi

3 yeni bölüm için onay verildi
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) son toplantısında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)'nün Hisarcık MYO için istediği 4 yeni programdan 3’nü ve bunlara yeni öğrenci alınmasını onayladı.
Hisarcık Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Aykut Acar yaptığı açıklamada,” Halen Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 4 bölüme bağlı 6 programda yaklaşık 700 öğrenci öğrenim görmektedir. 
Meslek Yüksekokulu'nda program sayısının arttırılması hedefiyle Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan 50 öğrenci normal öğretim ve 50 öğrenci ikinci öğretim olmak üzere 100'er kontenjanlı Perakende Satış ve Mağaza Yöneticiliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yerel Yönetimler ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım programları teklifi, bilindiği üzere Dumlupınar Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmişti. 
Mevcut Emlak ve Emlak Yönetimi, Lojistik, Dış Ticaret, Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile İşletme Yönetimi programlarına ilave olarak Perakende Satış ve Mağaza Yöneticiliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yerel Yönetimler ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım olarak teklif edilen 4 programdan 3'ü olan "İnsan Kaynakları Yönetimi", "Yerel Yönetimler" ile "Halkla İlişkiler ve Tanıtım" programları, her biri 50 normal ve 50 ikinci öğretim olmak üzere 100'er kontenjanıyla birlikte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmıştır. 
Günümüzün yükselen ve tercih edilen programlarından olan söz konusu programlara gelecek öğrencilerle birlikte öğrenci sayımız yaklaşık 1200 düzeyinde olacaktır. Bu noktada Hisarcık halkının ve yöneticilerinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hisarcık Meslek Yüksekokulu'na sahip çıkmaları büyük önem arz etmektedir.”
Acar, “ Başta teklif dosyalarının hazırlanmasında emek sarf eden Müdür Yardımcılarımız Öğretim Görevlileri Ömer Altaş ve Hüseyin Yılmaz olmak üzere bütün akademik ve idari personelimize, Hisarcık Meslek Yüksekokulu için çalışan, çaba gösteren herkese, yerel idarecilere, okula sahip çıktığını gözlemlediğimiz Hisarcık halkına, bu çabaların ve katkıların artarak devam etmesi dileğiyle teşekkür ederim" diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com