3 yıldır mühürlü oda aranmadı; ama insanlar yargılandı!

3 yıldır mühürlü oda aranmadı; ama insanlar yargılandı!
AKP Hükümeti’nin sahte deliller ile toplumda itibar sahibi kişileri karalama kampanyalarından biri daha ortaya çıktı

AKP Hükümeti’nin sahte deliller ile toplumda itibar sahibi kişileri karalama kampanyalarından biri daha ortaya çıktı.

Her gün AKP Hükümeti’nin skandallarıyla karşı karşıya kalmak toplumsal algımızı da güçlendirdi. Balık hafızalı olduğu açıkça söylenen Türk Milleti’nin artık güçlü bir hafıza yapısı ve olayları takip ederek hesap sorma özelliği de güçlendi.

Türk Halkı adına Devleti bir dahaki seçimlere kadar yönetmesi gereken AKP Hükümeti, Anayasa’yı, HSYK’nın (Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu) yapısını değiştirerek, polis ve yargı üyelerini görevden alıp sürgün ederek, kendi zihniyetindeki kişileri devlet kadrolara yerleştirerek yeni bir ‘’Yeni Türkiye’’ yani ‘’Tayyip Erdoğan Saltanatı’’ nı oluşturmak için her türlü hukuksuzluğu açıkça yapar oldu.

AKP Hükümeti, kendine düşman olarak gördüğü kişileri karalayarak, Türk ordusuna kumpas kurulmasına ortak olarak, milyarlarca dolar yolsuzluk yaparak muhalif gördüklerini ya sahte delillerle yıllarca mahkemelerde süründürerek ya da yine sahte delil ve yalancı tanıklarla müebbet hapis cezalarına varıncaya kadar ceza almalarını sağlayarak yolundan çekmeyi bir parti politikası haline getirdi.

Yine bir AKP skandalı ortaya çıktı. CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı”nın Erzincan’da uygulamaya konulduğu iddiasıyla açılan davada yaşanan bir skandalı açıkladı.

Cihaner ve dönemin 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk’in de sanık olmasına neden olan ihbarcı “Sütçü Muhtar” kod adlı kişinin kim olduğunun istenmesi üzerine Erzincan Emniyeti’nin böyle bir gizli tanık olmadığına ilişkin yazısı üzerine, gizli tanığın kaybolduğu değerlendirmeleri yapılmıştı.

Ancak Cihaner’in avukatlarından Hikmet Sakallı şahsın kim olduğunu bildiklerini ama kod adını bilmediklerini belirterek “Saftepe Köyü’nün muhtarı aslında kişi. Ama kimi sanıkların avukatlarının muhtarı kod adı olarak değerlendirmesi nedeniyle Emniyet’e yazı öyle gönderilmiş. Emniyet de doğal olarak ‘Böyle bir gizli tanık yok’ diye yanıt veriyor. Onun için bu ihbarcının kaybolması söz konusu değil. Davanın en kritik gizli tanığı bu kişi” diye konuştu.

Cumhuriyet gazetesinden İlhan Taşçı'nın görüştüğü İlhan Cihaner de Erzincan’da açılan davada pek çok skandalın olduğunu söylerken şu ilginç durumu paylaştı:

“Sanıklardan Albay Murat Yılmaz’ın odası arama yapmak üzere mühürlenmiş. Ancak daha sonra arama yapılmamış. Aradan 3 yıl geçmiş oda mühürlü duruyor. Dehşetli bir örgüttten söz ediliyordu, kumpaslar kuruyordu. Ama o örgütün sanıklarından birinin odasındaki delilleri aramayı 3 yıl boyunca unutuyorsunuz. Daha sonra da arama yapılmadan eşyanın iadesine karar veriyorsunuz. Bu bile başlı başına orada ne olup bittiğini net gösteriyor. Hukuki ve siyasi kıyamatlerin koptuğu soruşturmada oluyor bu. ”

İlhan Cihaner, benzer şekilde yaşlı bir köylü kadının da davada sanık yapıldığını belirterek bu kadının her duruşmada beddua ettiğini ve kendisini kimin, niye mahkemeye getirdiğinin farkında bile olmadığını söyledi.

Cihaner’in işaret ettiği odanın sahibi olan Albay Murat Yılmaz da mahkemede, “Üç yıldır bu odalar mühürlü halde bekletiliyor. İçerisinde kendime ait şahsi eşyalarım, iki tabancam bulunmakta. Tayini çıkan subay ve astsubayların kişisel dosyaları da içeride. Bu yüzden kişisel dosyalar gönderilemedi. Odalar açılıp incelenebilir. Suçsuz olduğumu bildiğim için mührü bozmadık” değerlendirmesini yapmıştı. Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi önceki gün mühürlü odanın açılmasına ve eşyaların iadesine karar verdi.

Birileri hala AKP Hükümeti için ‘’yetmez ama evet’’ diyorsa, AKP Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yapılmasını Fetullah Gülen Cemaati’ni kastederek ‘’ahlaksız darbe’’ diyerek toplumun beynini yıkamaya çalışmasına sessiz kalıyorsa ve Başbakan Erdoğan’ın kendine düşman ilan ettiklerini sahte delillerle cezaevlerine atmasına ses çıkarmıyorsa gerçek darbenin ne olduğundan haberi yok demektir.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com