"30 Ağustos Zafer Bayramı" Kutlamaları Devam Ediyor

"30 Ağustos Zafer Bayramı" Kutlamaları Devam Ediyor
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın kurtuluşunun 88. Yıldönümü nedeniyle Kütahya'da gerçekleştirilecek olan kutlama törenleri Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya Konulu Fotoğraf sergisi ile daha önce başlamıştı bugün ise kutlamaların çeşitli ak

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kütahya'nın kurtuluşunun 88. Yıldönümü nedeniyle Kütahya'da gerçekleştirilecek olan kutlama törenleri Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya Konulu Fotoğraf sergisi ile daha önce başlamıştı bugün ise kutlamaların çeşitli aktivitelerle devam edeceği Kütahya Valiliği tarafından açıklandı.
Her gün çeşitli etkinliklerin yapılacağı Zafer Bayramı'nın 88. yıl kutlamaları bugün saat 08.30'da Kütahya Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başlayacak. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesi ile burada yapılan çelenk sunma töreni sona erecek. Kutlama Programı kapsamında Garnizon Komutanı'nın Türk Silahlı Kuvvetleri adına protokole dahil zevatın tebriklerini Askeri Gazinoda kabulünden sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz'u yönettiği Kütahya'nın Dumlupınar İlçesi ile Altıntaş İlçesi'ne bağlı Zafertepeçalköy Beldesi'ndeki törenlere geçilecek.
Dumlupınar İlçesi ile Zafertepeçalköy Beldesi'nde yapılacak olan törenler için bugün saat 08.00'de Menderes Caddesinde (Üst geçiş altı) araçlar hazır bulunacak ve halk tören alanına ücretsiz taşınacak. Zafer Bayramı ve Kütahya'nın Kurtuluşunun 88. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek olan bütün programlara tüm halkın davetli olduğu ifade edildi.
Zafer Bayramı ve Kütahya'nın Kurtuluşunun 88.Yıldönümü Kutlama Programının ise şu şeklide olduğu açıklandı:
' 30 Ağustos 2010 Pazartesi; Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya Konulu Fotoğraf Sergisi Yer : Zafertepeçalköy – Müze Başalngıç Saat : 10.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. III. Büyük Zafer' Koşusu Yer: Dumlupınar İlçesi Başlangıç saati: 11.00 olarak belirlendi.
IV. Uluslararası Atatürk ve Zafer Yolu Bisiklet Turu (İnebolu – Dumlupınar) Son Etap : Eskişehir -Kütahya – Dumlupınar Çıkış Saati : 09.00 (Eskişehir) Ödül Töreni: 15.15 (Dumlupınar)
Kültür Bakanlığı sanatçılarının vereceği konser Yer: Valilik önü Saat: 21.45
30 Ağustos 2010 Pazartesi : 08:30 – 08.45 Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni 09.00 – 09.30 Askeri Gazinoda(Eski Orduevi-Subay Bölümü)tebriklerin kabulü 09.30 – 09.45 Tabip Yüzbaşı Hamdi Bey ve 158 Sıhhıye Eri Şehitler Anıtı Açılışı (Yer Gediz Kavşağı) 08.30 – 08.45 Dumlupınar Kaymakamı tarafından Valilik çelenginin sunulması Saygı duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşı ile Bayrağın göndere Çekilmesi
10.45 – 11.05 Zafertepeçalköy'de Kırık Kağnı ve Üç Komutan Anıtı'na Çelenk Sunulması
Kırık Kağnı ve Üç Komutan Anıtı'na çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın Göndere çekilmesi, Zafertepeçalköy Belediye Başkanı'nın konuşması
Yzb. Şekip Efendi Anıtına Çelenk Sunulması, Vali Yardımcısı tarafından Valilik çelenginin sunulması
Üçtepeler Anıtına Çelenk Sunulması, Vali Yardımcısı tarafından Valilik çelenginin sunulması.
Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Bayrağın Göndere çekilmesi.
11.30 – 11.45 Zafertepe'de Çelenk Sunma ve Kutlama Törenleri, Zafertepe - Zafer Anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, Saygı Atışı, İstiklal Marşı ile Bayrağın Göndere çekilmesi.
Garnizon Kom. Hv.P.Tuğg Sami FINDIKOĞLU'nun konuşmaları. Bir subayın araziyi tanıtması ve harekâtı anlatması
12.30 – 13.50 Zafertepe Müzesindeki Serginin gezilmesi ve tören alanına intikal. Tören Komutanının Birliklerini Takdimine müteakip Kütahya ve Afyonkarahisar Valileri, Garnizon Komutanları ile Belediye Başkanları tarafından Tören Birliklerinin denetlenmesi ve halkın Bayramının kutlanması. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı. D.P.Ü.'den bir öğrencinin gençlik adına konuşması. Muharip Gaziler Dernek Bşk. Salih ŞEN'in konuşması Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilecek iki öğrencinin şiir okuması. Kütahya halkı adına Kütahya Valisi Sayın Şükrü Kocatepe'nin konuşmaları. Tören geçişi. İkram.
14.00 - 14.10 Şehit Sancaktar Mehmetçik anıtı'na çelenk sunulması, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve Tugay Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı ile Bayrağın Göndere çekilmesi
14.30 – 14.55 Dumlupınar Şehitliğinde çelenk sunma töreni, Dumlupınar Şehitliğine çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşı ile Bayrağın Göndere Çekilmesi, Kutlama mesajlarının okunması, Şehitliğin gezilmesi.
15.00 – 15.20 Dumlupınar İlçesinde kutlama töreni, Dumlupınar Belediye Başkanının Konuşması. Silahlı Kuvvetler adına bir Subayın konuşması. Dumlupınar Kaymakamı'nın konuşmaları. “III. Büyük Zafer Koşusu” Ödül Töreni 4. Uluslararası Atatürk ve Zafer Yolu Bisiklet Turu Ödül Töreni Tören Geçişi. Dumlupınar Atatürk Evi'nin gezilmesi
16.30 – 17.00 Kütahya Valiliği Önü Kütahya'nın Kurtuluşu Kutlama Programı Tugay Komutanlığı Bando Gösterisi 17.00 – 17.15 Valilik Makamı Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından tebriklerin kabulü.
17.15 – 18.30 Kütahya belediye başkanlığı önü Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından tören birliklerinin denetlenmesi ve halkın bayramının kutlanması. Saygı Duruşu ve Tugay Bandosu Eşliğinde İstiklal Marşı ile Bayrağın Göndere çekilmesi Kutlama Mesajlarının okunması Silahlı Kuvvetler adına bir Subayın konuşması. Öğrencinin şiir okumasıHarp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Dern. İl Bşk. A.Asım OKAT'ın konuşması Öğrencinin şiir okuması
Belediye Başkanı Mustafa İça'nın konuşması. Mehter Takımının gösterisi Halk Oyunları Topluluklarının Gösterisi.(Milli Eğitim Md.lüğü) Bando eşliğinde Tören Geçişi' şeklinde program açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com