30 ayda 38 cinayet çözdüler

30 ayda 38 cinayet çözdüler
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 30 ayda 38 cinayet olayını çözüp büyük bir başarıya imza atarken, bu döneme ait hiçbir faili meçhul olay bırakmadı.

Yaptıkları çalışmalarla dikkat çeken ekipler, olay yerindeki deliller ve suçun işlendiği mekânlara yakın mobese kameralarını dikkatle bir şekilde inceleyerek sıkı bir takip sonucu şüphelilere daha kolay ulaşıyor. Ekipler, bir piknik alanında öldürülen gencin şüphelilerine ise kameralar sayesinde ulaşmıştı. Bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarını inceleyen ekipler şüphelilerin eşkâllerini belirlemiş, gözaltına alınan şüpheliler suçlarını kabul etmişti.
2008 YILINDA OLAN CİNAYETİ AYDINLATARAK ÖRNEK OLDULAR
Ekip, 2008 yılında ailesinin kayıp ilanı verdiği Fatih P. için durumdan şüphelenerek üç kişilik özel bir ekip kurdu. Çalışmalara başlayan ekip, geniş çaplı inceleme başlattı. Başlatılan çalışmada komşularla görüşüldü. Ailenin şüpheli hareketlerinde dolayı ekipler, anne, baba ve kardeşi gözaltına aldı. Çapraz sorgularında işledikleri vahşi cinayeti anlattılar. Ekibin bu cinayeti aydınlatması Türkiye çapında ses getirdi.

GİZLENEN ŞÜPHELİLERDE KAÇAMIYOR
Polis ekipleri kısa sürede çözülemeyen olayların da arkasını bırakmıyor. Derinlemesine yapılan soruşturma ve bir süre saklanmayı başaran şüpheliler de kısa sürede yakalanıyor. Derman Caddesi'nde yaşanan ve bir gencin hayatını kaybettiği, altı kişinin yaralandığı kavganın iki şüphelisi de böyle bir sıkı takiple yakalanmıştı. Günlerce belli evlerde çok iyi gizlenen şüpheliler, ekibin sıkı takip ve soruşturması ile yakalandı.

BIÇAKLAMA OLAYLARINDA YÜZDE 98 BAŞARI
Özellikle liseli öğrencilerin karıştıkları kavgalarda yaşanan bıçaklama olaylarınına yönelik çalışmalarda yüzde 100’lük başarı sağlandı. Gece yaşanan bıçaklama olaylarında ise ekipler mobese ve kameraların yardımıyla şüphelileri yakalamada yüzde 98’lik bir orana sahip oldu. Ekiplerin yakalayamadığı olaylar ise genellikle aile arası veya arkadaş arasında olan bıçaklamalar olduğu öğrenildi. Bu şüphelilerin yakalanmamasının en önde gelen sorunun ise ifade yanlışlıklar olduğu belirtildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com