30 bin öğretmen adayına kötü haber

30 bin öğretmen adayına kötü haber
YÖK’ün pedagojik formasyon kontenjanını 30 bine çıkarması ile birlikte eğitimin süresi de uzadı.

Temmuz’da formasyon sertifikalarını almayı ve ağustos ayındaki öğretmen ataması için başvuru yapmayı planlayan fen edebiyat mezunları, 2015 Şubat ayına kadar bekleyeceğini öğrenince duruma tepki gösterdi. Gözler YÖK’ten gelecek açıklamada…

Fen edebiyat mezunlarının öğretmen olabilmek için aldığı pedagojik formasyon sorunu devam ediyor. YÖK, geçen hafta pedagojik formasyon eğitimi alacak aday sayısının 20 binden 30 bine çıkarıldığını duyurdu ancak adayların sorunları bitmedi. Çünkü, 2013 Kasım ayında başvurularını tamamlayıp formasyon eğitimi alan fen edebiyat mezunları, bu eğitimlerini 2014 Temmuz ayında tamamlayarak ağustos ayında yapılacak öğretmen atamaları için başvuru yapabilecekti. YÖK, formasyon eğitimi kontenjanlarını arttırırken, sürecin 2015 Şubat ayına kadar devam edeceğini açıkladı. Ağustos ayında öğretmen ataması için başvuru yapmayı hayal eden fen edebiyat mezunları ise, duruma sosyal medyada tepki gösterdi. #YÖKFormasyonu2014AtamalarınaYetiştir hashtag’i açan öğretmen adayları, YÖK’ün formasyon eğitimlerini temmuz ayına kadar tamamlayıp, ağustostaki öğretmen ataması için başvurulara yetiştirmesini istiyor.

"FORMASYON YETİŞECEK TWEETİ BIRAKIP DERS ÇALIŞIN"

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Şişman ise, öğretmen adaylarına Twitter’dan yanıt vererek, “Program temmuz sonuna bitecek. Şimdi tweeti bırakıp ders çalışın” dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com