30 depremzedenin hak sahipliği düştü

30 depremzedenin hak sahipliği düştü
Kütahya İl Müdürlüğü yetkilileri, kuraya katıldığı halde kalıcı konutunun anahtarı almaya gelmeyen 24 depremzede ile konutunun anahtarı teslim eden toplam 30 depremzedenin hak sahipliliğinin düştüğünü ve anahtarını teslim eden 6 kişi hakkında 500 TL ile 2

19 Mayıstaki 5.9’luk depremin vurduğu Kütahya Simav’da devlet konutları ağır hasar gören vatandaşlara Muradınlar Mahallesinde 928 kalıcı konut yaptırdı.
Kalıcı konutlara sahip olabilmek için ilk kura 701 kişi arasında 16 Kasım 2011 tarihinde çekildi. Kura sonucu Muradınlar Mahallesinde TOKİ’nin yaptığı kalıcı konutu belirlenen 24 depremzede anahtarı almaya gelmezken, 6’sı da değişik bahaneler ileri sürerek aldığı anahtarı ilçedeki İl Afet ve Acil Durum Merkezi Müdürlüğüne (AFAD)’a teslim etti.
AFAD Kütahya İl Müdürlüğü yetkilileri, kuraya katıldığı halde kalıcı konutunun anahtarı almaya gelmeyen 24 depremzede ile konutunun anahtarı teslim eden toplam 30 depremzedenin hak sahipliliğinin düştüğünü ve anahtarını teslim eden 6 kişi hakkında 500 TL ile 2 bin TL arasında değişen para cezası uygulaması başlattıklarını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com