"30 Mart'ta tezkereyi vereceğiz"

30 Mart'ta tezkereyi vereceğiz
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım: "30 Mart'ta bunlara tezkereyi vereceğiz, terhis edip göndereceğiz"- "Yağmur berekettir, bolluktur ama bu güzel İzmir'e hizmet etmeyenler için yağmur bir felakettir, kabustur

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yağmurun bereket, bolluk olduğunu ancak İzmir'e hizmet etmeyenler için bunun felaket, kabus olduğunu söyledi.

Erdem Caddesi'nde partisinin Buca Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan Yıldırım, bir vatandaşın açtığı "İzmir'deyiz her yağmurda Venedik'teyiz" pankartına atfen, "Yağmur berekettir, bolluktur ama bu güzel İzmir'e hizmet etmeyenler için yağmur bir felakettir, kabustur. Hem yağmur yağacak hem bereket olacak hem de İzmir yağmurda sele dönüşmeyecek" dedi.

İzmir'de sürekli kentsel dönüşüm denildiğini ancak bunun yapılmayarak her yağmurda İzmir'in sel altında kalmasının başarıldığını ifade eden Yıldırım, "Bunları tebrik ediyorum. Bunların kentsel dönüşümden anladığı hava kirliliğidir, trafik sorunudur, bunların kentten anladığı otopark, yeşil alan, doğal gaz sorunudur. Bunların anladığı hizmetsizliktir. Bunlar hizmet yapma dışında her şeyde ustalar. Konuşma desen bunlarda, keyif çatma desen bunlarda, 'Hadi hizmet' deyince ortada kimse yok" diye konuştu.

- "30 Mart'ta bunlara tezkereyi vereceğiz"

Bugüne kadar 11 yılda dolu dolu hizmetleri Türkiye'nin her karış toprağında halkın ayağına götürdüklerini anlatan Yıldırım, Cemil Şeboy ile Buca'da güzel günlere dönüleceğini kaydetti.

Yıldırım, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yaptığı toplantıda Cemil Şeboy döneminde yapılan hizmetlerin anlatıldığına değinerek "Dedim ki, 'Ey ahali bu belediye başkanı 5 yılda hiç mi hizmet yapmadı, bu kadar acımasız davranıyorsunuz. Bir kişi cevap verdi. 'Cemil Şeboy ne yaptıysa onları bozdu' dedi. Hiç merak etmeyin bunların tezkeresi hazırlandı, erken terhis var. 30 Mart'ta bunlara tezkereyi vereceğiz, terhis edip göndereceğiz" diye konuştu.

İzmir'de 7 profesyonel futbol takımının olduğunu kentin son yıllarda Süper Ligi Bucaspor ile yakaladığını, Cemil Şeboy döneminde Süper Lige çıkan takımın şu anda PTT 1. Lig'de 10. sıraya gerilediğini anımsatan Yıldırım, "Buca'da hizmetin farkını Bucaspor'a bakarak anlayın" dedi.

Dertli olunması, İzmirliler'e karşı hizmet heyecanı içinde olunması halinde her şeyin çok daha kolay olacağına dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu:

"Ama iş bilmezseniz, mazeret üretirseniz, partizanlık yaparsanız, adamına göre hizmet yaparsanız, "Oy verene hizmet var, oy vermeyene nasihat var" derseniz her şey çok zor olur. Ama ne yaparsanız yapın, artık günler sayılı. 50 gün sonra bunlar karnesini alacak. Trafik, altyapı, temizlik, yeşil alan, kültür, eğlence merkezleri, otopark, doğal gaz, çevre kirliliği sıfır. Bu kadar sıfır olur mu? Bir tane de iyi not alsın. Tembellik, işe gitmeme 5. 30 Mart'ta karne verildi. Sonuç, sınıfta kaldı. Bunları uzun bir tatile göndermeye ne dersiniz. Gönderelim değil mi? Bunlar çok yoruldu. Yatmaktan çok yoruldular. Bunları biraz gönderelim. Uzun bir tatil yapsınlar. Cemil Şeboy'la kaldığımız yerden yola devam diyoruz."

- İzmir projeleri 25 Şubat'ta açıklanacak

Kente yapacakları projeler için vatandaşlara "25 Şubat'ı bekleyin" diyen Yıldırım, bu tarihte İzmir'in 30 ilçesi, bin 300 mahallesine, bütün hemşehrilerine dokunacak, onların hayatını kolaylaştıracak çok güzel projelerinin olduğunu söyledi.

İzmir'e bir yandan "35 İzmir 35 Proje" dediklerini ve bunlardan 17'sinin başlayıp devam ettiğini belirten Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kendisine yönelik kente ne yaptığını sorduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"İzmir'e ne yaptığımızı saymaya kalktığımızda mahcup olursun. Onların işi kolay. 10 yılda İzmir'e yaptığı 3 tane iş var. Sağdan saysan, soldan saysan 3. Dolayısıyla aklında kolay tutuyor. Biz hangi birini sayalım? Biz yanımızda kitapla dolaşmamız lazım. Aklımızda tutamıyoruz. O kadar çok ki aklımızda tutamıyoruz. Bugün İzmir toplu ulaşımda sıkıntılarını bir nebzede azalttıysa bunun arkasında bu kardeşinizin imzası var, İZBAN. Türkiye'nin en büyük toplu ulaşım raylı sistemini İzmir'e biz yaptık. İzmir muhalefet belediyesi demedik. 'İzmir hizmeti hak ediyor' dedik gereğini yaptık. Çiğli'den Narlıdere'ye eskiden yol mu vardı? Şimdi 55 kilometre çevre yolunu viyadükleriyle, tünelleriyle yapıp İzmir'in hizmetine veren de yine biziz. Türkiye'nin en büyük limanını da biz başlattık. Hayallerimizi anlatmıyoruz. İzmir-Ankara hızlı trenini anlatıyoruz, İzmir-İstanbul otoyolunu anlatıyoruz. Bu şehirde ne kadar hizmet varsa altında bizim imzamız var. İzmir'i daha güzel günlere taşımak, İzmir'e kaplumbağa hızıyla kaybettiği yılları yıldırım hızıyla geriye getirmek boynumuzun borcudur."

Yıldırım daha sonra Menderes Caddesi'nde seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

Muhabir: Ramazan Ercan
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com