30 Mayıs tarihine kadar okullar tatil

30 Mayıs tarihine kadar okullar tatil
Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından, ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs tarihine kadar ara verildi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından, ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs tarihine kadar ara verildi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Simav'da dün saat 23.15'te meydana gelen depremin ölüm ve yaralanmalara, bina ve araçlarda zarar oluşmasına yol açtığını hatırlattı. Depremin ardından iyileştirme ve yardım çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ifade eden Çiftçi, Simav ilçe merkezi, belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs tarihine kadar ara verildiğini bildirdi.
Çiftçi, okullarda yeniden eğitim ve öğretime 30 Mayıs Pazartesi günü başlanacağını ifade etti.

-HİSARCIK'-
Kütahya'nın Simav ilçesinde önceki gün meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Hisarcık ilçesinde, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs tarihine kadar ara verildi.
Alınan bilgiye göre, deprem sırasında bir kişinin yaşamını yitirdiği, bazı binalarda da hasar bulunan Hisarcık'ta bazı vatandaşlar Kaymakamlığa başvurarak, okullarda eğitim ve öğretime bir süre ara verilmesini talep etti.
Kaymakamlık, Kütahya Valiliğinin onayıyla Hisarcık ilçe merkezi, belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs tarihine kadar ara verilmesini kararlaştırdı.
Depremin merkez üssü Simav'da, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs'a kadar ara verilmesine ilişkin karar dün açıklanmıştı.

-ŞAPHANE-
Bu arada deprem nedeniyle Simav ve Hisarcık ilçelerinin ardından Şaphane ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 30 Mayıs'a kadar ara verildi.
Şaphane Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitim ve öğretime ara verildiği, belediye hoparlörleri aracılığıyla vatandaşlara duyuruldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com