30 Milyon Avro Haltere Takılsa, Kim Kaldırır?

30 Milyon Avro Haltere Takılsa, Kim Kaldırır?
4 eski bakan; Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında hazırlanan ve neredeyse 80 günde Meclis'e ulaşan fezlekelerin gelişi de olaylı oldu.

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Meclis Başkanı Çiçek'in eline ulaştığı halde fezlekelerle ilgili işlemleri başlatmadığı anlaşıldı... Sonuçta, bakanlarla ilgili soruşturma açılmasına dair görüşmeler de Meclis'in açılmasına; yani seçimden sonraya kaldı. 

SANSÜRSÜZ HABER, CHP'Lİ İNCE İLE KONUŞTU

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'ye göre soruşturma açılsa da açılmasa da, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu iddialardan aklanması mümkün değil. SANSÜRSÜZ HABER'e konuşan İnce, partide 'çatlak' tezine inanmıyor. Reza Zarrab ve bakan çocuklarının geçen hafta gerçekleşen tahliyesi için  "vicdanları yaraladı" diyen Bülent Arınç'ı da samimi bulmuyor.

"İZNİK GÖLÜ'NDE YIKANSALAR BİLE AKLANAMAZLAR!"

İşte İnce'nin açıklamaları...

"Bana 58 günde fezleke gönderdiler, bakanların fezlekesi neredeyse 80 günde geldi. Bülent Arınç, İznik gölünde yıkansa, İznik Gölü'nün suyu üzerinden aksa, bundan yine kurtulamaz. 
Çok ağır yükleri var. Sırtlarında para sayma makinaları var, çelik kasalar var, ayakkabı kutuları var, dolarlar var, euro'lar var..."

"30 MİLYON AVRO'YU HALTER YAPSALAR, KALDIRAMAZLAR!"

"Onlara şunu soruyorum bir fizik öğretmeni olarak.  30 milyon avro'yu içlerinden birisi, 200 liralık banknotlar halinde toplasa, onu kaldırabilecek bir baba yiğit var mı? 30 milyon avro, 90 trilyon eder. Bu 90 trilyonu  200 liralık banknotlar yapsak, onları bağlasak, 15 milyon avroyu bir tarafa, 15 milyon avroyu diğer tarafa, bir halter yapsak, AKP grubunda bunu yerden kaldıracak bir babayiğit var mı? Ben hesapladım. 200 kilogramı geçiyor.  Halterci yoksa, Naim Süleymanoğlu yoksa kaldıramazlar."

İNCE,KAVGACI MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ:

"İkide birde kavga eden, yumruk atan, bizim milletvekillerimize saldıran kabadayı milletvekilleri var ya o milletvekillerine sesleniyorum. Madem bu kadar güçlü, kuvvetlisininiz, bu 30 milyon avroyu halter yapsam kaldırabilir misiniz? Hesaplasınlar, çarpsınlar, bölsünler bir cevap versinler. "

İNCE'DEN ARINÇ ELEŞTİRİSİ

"Arınç'a kimse inanmaz. İyi polis, kötü polisi oynuyor bunlar. Çalmak suç, çalmak ayıp, çalmak günah.  Çaldırmak da suç, çaldırmak da ayıp, çaldırmak da günah. Bunları geçeceksiniz... Bülent Arınç'a 'bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim' diyorum."

"KORKUNUN, ECELE FAYDASI YOK!"

"Mit'i, HSYK'yı, interneti dizayn ediyorsun ama korkunun ecele faydası yok! Eğer birazcık  suçsuz olduklarına inanıyorlarsa yapacakları tek şey, kendilerini yargıya teslim etmek.  Ama suçlu olduklarını biliyorlar. Suçlu oldukları için ele geçirmeye, feth etmeye, başkalaştırmaya dizayn etmeye çalışıyorlar. Yoksa niye Başbakan demiyor ki 'o ses kayıtları açıklansın'. Tib açıklasın, bakalım başbakan oğlu ile o saatte konuşmayı yapmış mı yapmamış mı. Sabah 8:02'de  o konuşmayı yapmış mı? 'Yok böyle bir kayıt' diyebilir ama diyemiyor.  'ABD'de bir laboratuvara incelettik' dediler. Ne çabuk! Hangi laboratuvar bu? Adını açıklayan var mı? Raporu ortaya koyan, basına dağıtan var mı?"

ERDOĞAN'IN "SAFMIŞIZ" AÇIKLAMASINA TEPKİ

" 'Safmışız!'  diyor.  Saf adam devlet yönetebilir mi? Yazık o zaman Kıbrıs'ta, Suriye'de neler verdin kimbilir! Bak Kırım da karıştı! Yazık o zaman bir saf başımızda, devletin başı belaya girecek. Saf insan devlet yönetebilir mi?  76 milyonunun geleceği bir safa teslim edilebilir mi?"

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com